Medimagazin logo

YÖK gönderiyor, yeni fakülteler alt yapılarını hazırlıyor

YÖK bir taraftan birer yıllık geçici görevlendirmeyle yeni açılan tıp fakültelerine öğretim üyesi göndermeye başlarken, yeni açılan fakülteler de alt yapı eksiklerini gidermeye çalışıyor. YÖK’ün ilk açıkladığı listede ismi olmayan Giresun Üniversitesi de tıp fakültesi çalışmalarını hızlandırdı
YÖK gönderiyor, yeni fakülteler alt yapılarını hazırlıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

YÖK bir taraftan birer yıllık geçici görevlendirmeyle yeni açılan tıp fakültelerine öğretim üyesi göndermeye başlarken, yeni açılan fakülteler de alt yapı eksiklerini gidermeye çalışıyor. YÖK’ün ilk açıkladığı listede ismi olmayan Giresun Üniversitesi de tıp fakültesi çalışmalarını hızlandırdı.

ORDU (İHA) - Ordu Valisi Ali Kaban, Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binasını Ordu Üniversitesi'ne vermeye hazır olduklarını açıkladı.

Giresun Üniversitesi (GÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Öztürk, Ordu Valisi Ali Kaban'ı makamında ziyaret etti. Giresun Üniversitesi'nin gelişimi konusunda Vali Ali Kaban'ı bilgilendiren Rektör Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, göreve geldiklerinde GÜ'de 7 bin öğrenci varken bugün 12 bine yükseldiğini, ayrıca 7 fakülteye sahip olduklarını belirtti. Prof. Dr. Öztürk, kıyı kesiminde Piraziz'den başlayıp Eynesil'e kadar tüm ilçelerde üniversiteye ait birimler açtıklarını da dile getirdi.

Ordu Valisi Ali Kaban da Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Metin Öztürk'ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, Ordu Üniversitesi ve Tıp Fakültesiyle ilgili gelişmelere değindi. Vali Kaban, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu'nun da büyük bir gayret içerisinde olduğunu söyledi.

Daha önce Ordu ve Giresun illeri olarak ortak bir tıp fakültesi açma düşünceleri olduğunu, ancak eleman yetersizliği sebebiyle bunun gerçekleştirilemediğini vurgulayan Vali Kaban, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binasını ODÜ'ye vermeye hazır olduklarını söyledi.

Vali Kaban, "Biz dedik ki Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemiz var bütün müştemilatıyla beraber. Orayı verelim size dedim. Onlar sıfır bir hastane için uğraşıyorlar. Ondan da 20 milyon istiyorlar. 20 milyonu kim nereden bulacak bilmiyorum. Onu da ifade ettim kendilerine açıklıkla ve netlikle. Yani şu an kimse 20 milyonu hastane binası için vermez. Bekleyecek halimiz de yok. O zaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini bir kampus gibi verelim dedim. Hala diyorum. Sayın Sağlık Bakanımızı da razı edebileceğimizi düşünüyorum Sağ olsun Sayın Bakanımız vilayetimize hep olumlu yaklaşıyor" dedi.

yök
gönderiyor
yeni
fakülteler
alt
yapılarını
hazırlıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir