Medimagazin logo

'Yılın doktoru' seçildi

Sağlık Bakanlığınca tıbbi ve mesleki alanlardaki çalışmaları nedeniyle "yılın doktoru" seçilen Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesinde görevli Operatör Dr. Hikmet Ertan, "Çok şükür bugüne kadar alnımızın akıyla, gururla buralara kadar geldik. 50 yaşında da bu ödülü almak gerçekten çok onore edici bir şey oldu." dedi.
'Yılın doktoru' seçildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BOLU-Ertan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisini bu ödüle beni layık gören herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

"50 yaşında bu ödüle layık görüldük" diyen Ertan, "Bizim mesleğimiz kutsal bir meslek. Özveri, fedakarlık, ailenden, çocuğundan, akrabadan fedakarlık etmeni gerektiren bir meslek. Gecesi gündüzü yok. Hafta sonu, bayramı ve tatili yok. Biz zorluklarını bilerek bu mesleğe girdik. Çok şükür bugüne kadar alnımızın akıyla, gururla buralara kadar geldik. 50 yaşında da bu ödülü almak gerçekten çok onore edici bir şey oldu." diye konuştu.

Hekimlik mesleğinin asıl ödülünün insanların kalbinde ve gönlünde yer edinmek olduğunu ifade eden Ertan, "Çok şükür bugüne kadar çalıştığım yerlerde de hep arkamdan güzel şeyler söylediler. İşimizi hakkıyla yapmaya çalıştık. Görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık. İdarecilerimizle ve diğer çalışma arkadaşlarımızla uyumlu çalışarak buralara geldik. Çok gururluyum, mutluyum." şeklinde konuştu.

Ertan, Bolu'da görev yaptığı 13 yıl içinde insanların kalbinde yer edindiğini bildiğini de sözlerine ekleyerek, "Bunu hissediyorum. İyi günümde, kötü günümde bunu yaşadım. Onun üzerine, devletimin, büyüklerimin ve idarecilerimin bana bu ödülü layık görmesi işi taçlandırdı. Bir hekim olarak da cerrah olarak da göreceğimiz en güzel şeyleri gördük diye düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Böyle bir ödül almayı beklemediğini belirten Ertan, asıl beklentisinin ve isteğinin insanların gönlünde yer almak olduğunu dile getirdi.

yılın doktoru
bolu
dr. hikmet ertan
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir