Medimagazin logo

Vali ve milletvekilini kızdıran hastane inşaatı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yapımı devam eden bölge devlet hastanesi inşaatını inceleyen Vali Selahattin Hatipoğlu ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, hastane çatısının akarak ameliyathane ve diğer bölümlere su girdiği ortaya çıkınca tepki gösterdi
Vali ve milletvekilini kızdıran hastane inşaatı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yapımı devam eden bölge devlet hastanesi inşaatını inceleyen Vali Selahattin Hatipoğlu ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, hastane çatısının akarak ameliyathane ve diğer bölümlere su girdiği ortaya çıkınca tepki gösterdi.

Bandırma'da fakülte binasının açılış törenine katılan Vali Hatipoğlu ve Milletvekili Öztaylan, daha sonra yıllardır tamamlanamayan bölge devlet hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Hastanenin yeni müteahhit firmasının yetkililerinden bilgi alan Vali Hatipoğlu, eski müteahhit firma tarafından yıllar önce yapılan çatının aktığını, binanın bodrum katı, ameliyathane ve diğer bölümlerine sular girdiğini öğrenince tepki gösterdi. Yardımcılarına çatıyı yapan eski firmanın sahibini telefonlara aratan Vali Hatipoğlu, firma sahibinden çatıyı tekrar yapmasını istedi. İnşaatta kullanılan malzemeleri de tek tek kontrol eden Vali Hatipoğlu, gördüğü eksiklikleri firma yetkililerine ileterek, tamamlanmasını istedi.

Vali Hatipoğlu, çatının yeniden yapılmaması halinde ameliyathane bölümü ve binanın zarar göreceğini ifade ederek, "Eski müteahhit firmanın sahibiyle görüştük. Eleman gönderecekler. Bir şekilde çatıyı düzenlemek lazım, aksi takdirde ameliyathane bölümüne sular damlayacak, cihazlar zarar görecek. Çatısının yenilenmesi ve çevre düzenlemesinin yapılması lazım, aksi takdirde yine zararlara uğrayacağı kesin" diye konuştu.

Milletvekili Öztaylan ise, hastanede gördüğü duruma tepki göstererek, "Eğer burada bu çatıyı adam gibi yapmak, dış cephesini yapmak varken, bitmemiş olan binanın 10 yıl evvel mutfağını yapıp da parasını cebine koyarsa bu vatan hainidir. Önce dış cepheyi ve çatıyı yap. Bunlara günah değil mi? 5 bin kişiye yetecek mutfak malzemesi hazır. Devasa bir mutfak var. Bunları almaya gerek yok" dedi.
vali
ve
milletvekilini
kızdıran
hastane
inşaatı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir