Medimagazin logo

Ürologlar Çorum’da toplandı

Nisan ayı toplantısını Çorum’da yapan Türk Üroloji Derneği Batı Karadeniz Şubesi, hekimlerle güncel tedavi yöntemlerini paylaştı
Ürologlar Çorum’da toplandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ÇORUM-Türk Üroloji Derneği Batı Karadeniz Şubesi, Nisan ayı toplantısı Çorum'da yapıldı. Anitta Otel'de düzenlenen toplantıda alt üriner sistem semptomları ve prostat hastalığı ile ilgili varikesel ve erektil disfooksiyon üçüncü basamak tedavisi masaya yatırıldı.

 

Toplantıya Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Sağlık Müdürü İlker Çitil, Türk Üroloji Derneği Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Recep Büyükalpelli, Devlet Hastanesi eski başhekimi Opr. Dr. Arslan Erkan, Türk Üroloji Derneği yönetim kurulu üyeleri, Samsun, Tokat, Zonguldak Tıp Fakültelerinin klinik şefleri ve ürologlar katıldı.

 

Türk Üroloji Derneği Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Recep Büyükalpelli, doktorların siyasi bir potansiyel görmek yerine daha farklı bakış açılarıyla değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Alpelli, üroloji alanındaki çalışmalardaki bilgi ve birikimlerin paylaşımı için toplandıklarını sözlerine ekledi.

 

Toplantının ardından Çorum Devlet Hastanesi ve Türk Üroloji Derneği Batı Karadeniz Şubesi'nin organizesiyle canlı olarak mikroskopik varikosel ve penilprotez ameliyatları gerçekleştirildi.

 

Devlet Hastanesi ameliyathanesinde gerçekleştirilen her iki ameliyatta da hastalara uygulanan cerrahi yöntemler konferans salonunda bulunan doktorlara izlettirildi. Çorum'da ilk kez gerçekleştirilen canlı ameliyat büyük ilgi toplarken ameliyat sürecini canlı izleyen ürologlar alt üriner sistem semptomları ve prostat rahatsızlığı ilişkin tedavi yöntemleri hakkında görüş alışverişinde bulundular.

ürologlar
çorum’da
toplandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir