Medimagazin logo

Ünlü nöroloğa meslekten men

Ünlü çocuk nörolojisi uzmanı Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin’e, TTB (Türk Tabipleri Birliği) Yüksek Onur Kurulu tarafından 1 ay meslekten men (alıkoyma) cezası verildi.
Kaynak: HÜRRİYET
Ünlü nöroloğa meslekten men
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kurul, Prof. Dr. Keskin’e bu cezayı, çocuk nörolojisi uzmanı olduğu halde, çoğul kişilik bozukluğu hastası olan Nermin A.’ı (55) tedavi ve takip ederek uzmanlık dışı tıbbi faaliyette bulunduğu gerekçesiyle uygun gördü. Yüksek Onur Kurulu’ndan Prof. Dr. Keskin’e bir de uyarı cezası çıktı. Prof. Dr. Keskin, hekim kimliğiyle hastadan (Nermin A.) öğrendiği öykü-bilgileri hastanın kimliği belli olacak biçimde kaleme alınan bir yazıda kullandığı için ceza aldı. Nermin A.’ın Prof. Dr. Keskin’e karşı açtığı 3 dava da mahkemelerde sürüyor.

ünlü
nöroloğa
meslekten
men
Yorum (11)
gölgelice
Ne yani bir kardiyolog bir hastasına boğa pastili yazamayacak mı?
0
Cevapla
ahmet
Sayın Gölgelice burada pastil gibi basit bi şeyden söz edilmiyor. Bu hekim çocuk nöroloğu ve 55 yaşında olduğu belirtilen psikiyatrik hastayı tedavi etmeye kalkıyor. İyi okumadan, analiz etmeden körü körüne sırf hekim arkadaşımı kayırayım kaygısı ile yorum yapıyorsunuz. Ben de o zaman cerrah olarak anjio yapayım? Ne dersiniz?
0
Cevapla
Okan Ekinci
Kardiyoloğun boğaz pastili yazması ile nöroloğun çoğul kişilik boz. tedavi etmesi, dahası etik olmayan biçimde kaleme almayı birbiriyle benzeştirmek köydeki çobanın bile yapmayacağı iş.
0
Cevapla
özgür
uzman hekim ne uzmanı olduğu önemli değil tıp fakültesi mezunu olduğu için pratisyen hekimin tedavi edebileceği her hastayı tedavi edebilir ona uygun reçeteleri yazabilir. kardiyologda tıp fakültesi bitirip üzerine uzmanlık eğitimi aldığı şçşn pastil yazamayacak mı saçma olmuş.
0
Cevapla
DOKTOR....
.........Bir Ortopedi uzmanının bel fıtığı-boyun fıtığı tanısı koyup-tedavi başladığı,dahası lomber diskopati ameliyatı yaptığı,genel cerrahi-göğüs hastalıkları uzmanlarının Yaygın anksiyete bozukluğu,depresyon tedavi ettiği,KBB uzmanının vertigo tedavisi derken B12 ve arka kordon hast.tanı & tedavisini yaptığı,ve maalesef Psikiatri uzmanlarının da Epilepsi, Alzheimer demans,Parkinson tedavisi düzenleyebildikleri bir ülkede , ve bunları yapan hekimlerin olduğu bir hastanede çalıştığım için...hiç mi hiç....şaşırmadım!!!onlara neden ceza verilmiyor sayın TTB???
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir