Medimagazin logo

TTB'den Akdağ'a: Uygun olduğunuz en kısa sürede bekliyoruz

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu TTB'de bir basın toplantısı düzenleyerek, 13 Mart Mitingi'ni ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın mitinge ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.
TTB'den Akdağ'a: Uygun olduğunuz en kısa sürede bekliyoruz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dr. Eriş Bilaloğlu  “Sayın Bakan’ın mitingte “Che” ile ilgili dövizi görüp onu işlemesi bizi bir yanıyla umutlandırdı. Çünkü öne çıkan temayı görmüş, kuvvetini hissetmiş ama kendisi için “malzeme” olabileceğini düşündüğü bir dövizi gündeme taşımıştır. Açık söyleyelim ki “Che” malzeme yapılabilecek bir konu değildir. Che’yi bütün dünya bilir, ve eşitsizliğe, haksızlığa, sömürüye karşı çıkanlar, isyan edenlerce sevilir, böyle bir semboldür. Sayın Recep Akdağ’ı bütün dünya bilmese de adında dünya geçen Dünya Bankası bilir, O’nu da Dünya Bankası sever, O’da bu politikaların şaşmaz uygulayıcısı olarak bir sembol olarak anılabilir. Bu tartışmaya girerek mitingin gündemini çarpıtmamız uygun olmaz.” Diye konuştu.

 

BAKANA DAVET

Biz de bu mitingin bir TTB tartışmasına daralmasını istemeyiz diyen Bilaloğlu “Çünkü ortada çok somut talepler bulunmaktadır. O nedenle bu TTB tartışmasını ve karşılıklı bilgi eksikliklerimizi hızla tamamlamak ve tüketmek için sayın Bakan’ı TTB’ne davet ediyorum. Geçmiş dönemlerde sayın Yıldırım Aktuna, sayın Halil İbrahim Özsoy TTB Merkez Konseyi’ni ziyaret etmişlerdir. Türkiye’nin en uzun süreli Sağlık Bakanlıklarından birini yapan ve bir süre sonra bırakacağını söyleyen, 14 Mart vesilesiyle sevginin en iyi ilaç olduğunu belirten bir Bakan’ı ağırlamak ve TTB’nin geçmişten bugüne yaptıklarını aktarmaktan memnuniyet duyacağız. Böylece mitingin ana taleplerini de TTB tartışmasına hapsetmeyerek 30 bin katılımcıya hürmet etmiş oluruz. Uygun oldukları en kısa sürede, hatta haftaya Salı günü miting değerlendirmesi de yapacağımız Merkez Konseyi toplantısında bütün yönetim olarak hazır olacağımızı, evsahibi olarak bildirmek isterim.” Diye konuştu

ttb'den
akdağ'a:
uygun
olduğunuz
en
kısa
sürede
bekliyoruz
Yorum (8)
Dr.Cevdet
Sayın Bilaloğlu artık ''Che'' edebiyatını terkedin.Yıllarca haklarımızı savunmanızı bekledik, siz sürekli ''Che'' edebiyatı yaptığınızdan bakanlıkla iletişim kuramadınız. Artık zaman iletişim zamanı.
0
Cevapla
ao
Sayın Dr. Bilaloğlu'yu konuşması için tebrik ediyorum. Birden içime bir rahatlık geldi, konuşması bir hekim gibi ve nerde olur ise olsun oturup rahat konuşabileceğim bir meslekdaşım. Hekim olduğu halde aynı dili konuşamadığımız bir sağlık bakanı. Ben özel sektörde çalışan bir uzmanım. Politik görüş olarak sağ diye tabir edilen partilere oy veriyorum. İyi para kazanıyorum, işimi iyi yapıyorum, bilimsel prensipler dışında hiç bir hastadan tetkik istemiyorum, müdahale etmiyorum, en iyi tıp fakültelerinde okuyup ihtisas yaptım ama yine de bu sağlık bakanını ve konuşmalarını duyduğum anda sinirlerim bozuluyor. Karşımızda robotlaşmış bir düşmanımız edası ile konuşuyor. Tıp eğitimi farkında olmasak bile hepimizi aynı formata/duruşa sokuyor. Televizyon dizilerinde doktor rolü yapmaya kalkışanlar bu formasyondan gelmediği için duruşları bile farklı. Dünya görüşü sığ, soğuk savaş döneminin antikomunist jargonu ile konuşan bir sağlık bakanı. Ama bu kadar üstümüze geldiklerinde daha fazla dirençle karşılaşıyorlar.
0
Cevapla
D.E.
Sayın Dr.Bilaloğlu ; Hekimlere, emekliliğe ve maaşa yansıyacak savcı hakim eşdeğerinde ücret verilmemesi , özlük hakları iyileştirilmemesi durumunda genel greve gidilmesini öneriyoruz.
0
Cevapla
Tahir Ç.
Maaşa ve Emekliliğe yansıtılacak ücret düzenlemesi olmadığı taktirde genel greve.. TÜM HEKİM ARKADAŞLAR : HAKLARIMIZI ALMAK İÇİN HAYDİ TEK SES , TEK YÜREK !
0
Cevapla
Cemal Geçkin
Boş lafa karnımız tok. Seçime kadar sesimizi kesecek bir kaç kuruşla avunmak, daha fazla aşağılanmak anlamına gelecektir. "Paragöz doktorlar" nitelemesi ile tüm bir meslek grubunu aşağılamak, hasta ve hasta yakınlarına hedef göstermek de bi yere kadar. TTB'nin Nisan ayında 5(BEŞ) Gün iş bırakma kararını bir an önce almasını diliyorum. Önce gücümüzü bilelim, gösterelim. Sonra oturur konuşuruz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir