Medimagazin logo

Trabzon'da 'Postpartum Kanamanın Cerrahi ve Medikal Yönetimi Sempozyumu' gerçekleştirildi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Tıp Fakültesi Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi 9 Aralık'ta alanında başarılı çok değerli uzmanların bir araya geldiği bir sempozyuma ev sahipliği yaptı
Trabzon'da 'Postpartum Kanamanın Cerrahi ve Medikal Yönetimi Sempozyumu' gerçekleştirildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sempozyum, dünya genelinde postpartum kanamanın önlenmesi ve tedavi edilmesi konusunda güncel gelişmeleri tartışmak amacıyla düzenlendi. Uzmanlar, doğum sonrası kanamanın nedenleri, tanı yöntemleri ve etkili tedavi stratejileri üzerine detaylı sunumlar gerçekleştirdiler.

SBÜ Trabzon Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Recep Erin öncülüğünde düzenlenen sempozyuma, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Konya Meram Üniversitesi ve Ordu  Üniversitesinden  gelen uzman hekimler etkili tedavi stratejileri üzerine detaylı sunumlar gerçekleştirdi.

Sempozyumun açılış konuşmasını gerçekleştiren Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hasan Rıza Aydın, postpartum kanamanın anneler ve bebekler için potansiyel tehlike oluşturan bir durum olduğunu, bu tür etkinliklerin sağlık profesyonelleri arasında bilgi alışverişini teşvik etmeyi amaçladığını bu ve bunun gibi etkinliklere hastanenin her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirterek sempozyumun katılımcılar acısından  verimli olması temennisinde bulundu.

İl içinden ve il dışından yoğun bir katılımın olduğu sempozyumun sonunda katılımcılara teşekkür belgesi takdim edildi.

trabzon
sempozyum
sbu trabzon tip fakultesi
postpartum kanama
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir