Medimagazin logo

Tıp öğrencileri posterleriyle yarıştı

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi 'Klinik Uygulamalara Giriş Komitesi' (KUG) dersi kapsamında, öğrenciler tarafından hazırlanan projeler ve poster sunumları yarıştı.
Tıp öğrencileri posterleriyle yarıştı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEÜ Çiftlikköy Yerleşkesi, Uğur Oral Kültür Merkezi'nde yapılan yarışmaya, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Gürol Emekdaş ile Tıp Fakültesi dekan yardımcısı Prof. Dr. Gönül Aslan, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Yarışmada Dönem I öğrencileri 'Tıp ve Çocuk', Dönem II öğrencileri 'Tıp ve Teknoloji' ve Dönem III öğrencileri 'Tıp ve Yaşlı' temalarında yarıştı.


Dönem I 'Tıp ve Çocuk' temalı proje yarışmasının sonunda birinciliği, 'Çizgi Film ve Çocuk' başlıklı projeyle, İbrahim Altun ve Bulut Sat kazandı. İkinciliği 'Filmlerde Yaşayan Hastalıklar' isimli projeyle Özge Vahapoğlu kazanırken, 'Serebral Palsi Nedenleri ve Nedenlere Yönelik Öneriler' başlıkla projeyle, Çağkan Demirci ve Ömer Özer üçüncü olmaya hak kazandılar.


Dönem II 'Tıp ve Teknoloji' temalı proje yarışmasının sonundaysa, 'Elektro Şok ve Gebelik' isimli çalışmayla Dile Külekçioğlu birinci, 'Nanotıp' başlıklı projeyle Özgür Temiz ikinci, 'Teletıp' adlı projeyle de Yesevi Çiçek üçüncü oldu.


Dönem III "Tıp ve Yaşlı" temalı proje yarışmasının sonunda ise, Beliz Çamur, Yeşim Atlı ve Mehmet Mehmetoğlu tarafından hazırlanan 'Yaşlıda Çoklu İlaç Kullanımı' isimli çalışma birinci olurken, Çağlar Koç, Elif Nalan Kibarkaya ve Gözde Kılıçaslan'ın hazırladığı 'Yaşlı İstismarı ve İhmali' adlı proje ikinci, Yesevi Çiçek'in hazırladığı 'Huzurevlerinde Yaşam' başlıklı çalışma da üçüncü oldu.

Poster yarışmasında ise 19 poster sunumu arasından Dönem III öğrencilerinden Mehmet Söğüt ve Melike Bostancı tarafından hazırlanan 'Yaşlı İstismarı ve İhmali' ile Dönem II öğrencilerinden Leyla Bashırova tarafından hazırlanan "Komissürotomi" başlıklı poster, öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından birinciliğe seçildi.

tıp
öğrencileri
posterleriyle
yarıştı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir