Medimagazin logo

Tıp kongresine davet edilen profesöre Kanada'dan vize verilmedi

Kocaeli Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil'e uluslararası tıp kongresine katılmak için gideceği Kanada tarafından vize verilmedi. Kanada tarafından vize verilmemesine tepki gösteren Özkürkçügil, "Ülkemin içine düşürüldüğü bu durumdan dolayı çok üzgünüm, hiç hak etmediğimiz bu muamelenin bir cevabı olduğunu görmeden Allah bana ölüm nasip etmesin" dedi
Kaynak: DHA
Tıp kongresine davet edilen profesöre Kanada'dan vize verilmedi
Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kocaeli Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, davet edildiği Kanada’da gerçekleştirilecek uluslararası tıp kongresi için vize başvurusunda bulundu. 3 aydan fazla süre geçmesine rağmen Özkürkçügil’in vize talebi onaylanmadı. Özkürkçügil, vize talebine yanıt gelmemesi nedeniyle tüm programlardan çıkarıldığını sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile duyurdu.

'Bir cevabı olduğunu görmeden Allah bana ölüm nasip etmesin'

ICS (International Continence Society) Developing World bilimsel komitesine seçilen Türkiye'den ikinci hekim olan Prof. Dr. Özkürkçügil, sosyal medya hesabı üzerinden Kanada’nın kendisine vize vermemesine tepki göstererek, "Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ülkemi ve yaşadığım kenti uluslararası tıp kongresinde, birden çok görevle temsil etme onuruna sahip olmuşken, 3 aydan fazla bir sürede onaylanmayan Kanada vizesinden dolayı bu görevleri yerine getiremeyeceğimi kongre sekretaryasına bildirdim. Üstelik uçak biletlerim, otel masraflarım dahil tüm masraflar da çöpe gitti. Katılamadığım için de tüm programlardan çıkarılmak durumunda kaldım. Bu görevleri bana veren bilim insanlarını da çok zor durumda bırakmanın büyük üzüntüsü içindeyim. Ülkemin içine düşürüldüğü bu durumdan dolayı çok üzgünüm, hiç hak etmediğimiz bu muamelenin bir cevabı olduğunu görmeden Allah bana ölüm nasip etmesin" ifadelerini kullandı. 

prof dr cuneyd ozkurkcugil
kanada
vize
tip kongresi
Yorum (6)
hasan
'ülkemin içine düşürüldüğü bu durumdan....' ifadesinden kasıt nedir? açıklarsan vize almada belki olumlu olumsuz etkisi olabilir. teröriste vize veren silah sanayimize malzeme vermeyen ingiltere kontrolündeki bir ülkeden başka ne beklenir ki.
3
Cevapla
mahmut
kanada ile bizim ne derdimiz var ki?adamlar durduk yerde kinleniyor.adı islam cumhuriyeti olan ülkeler dururken gelip türkiye büyükelçiliğinin önünde kuran-ı kerim yakıyor.hıristiyanlar gibi pazar günü,yahudiler gibi cumartesi günü tatil yapıyoruz yine de yaranamıyoruz.
3
Cevapla
nevzat kulukçu
tekni̇k olarak hi̇ç bi̇r ülkeye neden vi̇ze vermedi̇n di̇yemezsi̇n. ti̇pi̇ni̇ beğenmez yi̇ne vermez adam. önce adam gi̇bi̇ bi̇r medeni̇yet i̇nşa et sonra her şey yoluna gi̇rer zaten. ben kanada başbakani olsam türki̇yeden bi̇r ki̇şi̇ sokmam ülkeme.
7
Cevapla
dr kerem
fetöcü olsan pkklı olsan ya da dhkpcli olsan vize verirlerdi. bunlardan hiç biri değilmişsin ki sana vermemişler sayın hocam.
4
Cevapla
Neden vize verilsin ki?
kongreye elektronik yolla da katılabilir. asistanlarin eğitimi yarıda kalıyor böyle kongreler yüzünden.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir