Medimagazin logo

Tıp fakültesi öğrencileri 'işaret dili' öğrenecek

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Malas: "Öğrencilerimiz işaret dili eğitimleriyle işitme engelli hastalarıyla doğrudan iletişime geçmiş olacak"
Tıp fakültesi öğrencileri 'işaret dili' öğrenecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Malas, temel işaret dili eğitiminin rutin öğretim programına ekleneceğini belirterek, "Öğrencilerimiz işaret dili eğitimleriyle işitme engelli hastalarıyla doğrudan iletişime geçmiş olacak" dedi.

Prof. Dr. Malas, yaptığı açıklamada, temel işaret dili eğitiminin üçüncü dönem öğrencilerinin rutin öğretim programına ekleneceğini, genişletilmiş "İşaret dili eğitimi"nin de seçmeli ders olarak programa konulacağını belirtti.

Engelli vatandaşlara hizmet sunumu açısından fakülte olarak bir ilke imza atacaklarını bildiren Malas, "Öğrencilerimiz işaret dili eğitimleriyle işitme engelli hastalarıyla doğrudan iletişime geçmiş olacak. Genç doktorlarımız bu sayede tespit, tetkik ve tedavi aşamalarında hastasıyla etkili bir iletişime geçebilecek" dedi.

İşaret Dili Eğitimcisi Eğitmen Kutan Özer, fakülte bünyesinde eğitimlere başladıklarını belirterek, işitme engeli bulunan kişilerin hastanelerde ya da sağlık problemi yaşadıklarında kendilerini anlayabilecek ve iletişim kurarak doğru tedaviyi uygulayabilecek hekim ve hekim dışı sağlık personelinin azlığının ciddi mağduriyetlere sebep olduğunu bildirdi.

Öte yandan hastane yönetimi tarafından uygun görülmesi halinde "Engelli Polikliniği" açılacağı bildirildi.

tıp
fakültesi
öğrencileri
'işaret
dili'
öğrenecek
Yorum (1)
acil
SALDIRILAR İÇİN KARATE ÖĞRENSİNLER ,BENCE DAHA ANLAMLI.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir