Medimagazin logo

Tıp fakültesi akademik performansta birinci seçilen üniversiteye Sağlık Bakanından ziyaret

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Üniversitelerimizin yerine getireceği görevin ehemmiyetini hükümet olarak idrak ediyor ve üzerimize düşeni yapmak için gayret ediyoruz." dedi.
Tıp fakültesi akademik performansta birinci seçilen üniversiteye Sağlık Bakanından ziyaret
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ı makamında ziyaret eden Demircan, daha sonra Ege Üniversitesi akademisyenleri ve hastanenin doktorlarıyla bir araya geldi.

Bakan Demircan, burada yaptığı konuşmada, üniversitelerin ülke için çok önemli olduğunu vurgulayarak sorunlarla karşılaşılabileceğini, bu sorunların nasıl çözüleceğini öğreten yerlerin de üniversiteler olduğunu belirtti.

Ege Üniversitesinin Türkiye'nin en eski üniversitelerinden olduğunu hatırlatan Demircan, şunları söyledi:

"Büyük bir tecrübe ve emek birikimi var. Türkiye üniversiteleri, sayısının çokluğunun yanında kalitesinin yüksekliğiyle övünülerek geleceğe kendisini iyi taşıyacak. Bu coğrafyanın yaşamakta olduğu sıkıntıların en önemli kaynağı, uzun vadeli değerlendirme yaptığımızda bilgi üretiminden kopmamızdır. Bilgi üretimini ne zaman yakalarız, bilgi üreten bir toplum haline geliriz, hem birlikteliğimizi güçlendirir hem de bilgi üreten bir toplum olursak bu coğrafyada onurlu bir şekilde yaşarız, başımız dik olarak. Kendimize, gelecek nesillere de olumlu katkımız olur. Bunun da yolu bilim yuvası üniversitelerimizin gelişmesidir. Oradan geçer bu yol. Üniversitelerimizin yerine getireceği görevin ehemmiyetini hükümet olarak idrak ediyor ve üzerimize düşeni yapmak için gayret ediyoruz. Türkiye bilime verdiği önemi giderek geliştirecek, arttıracak kaynak artırımını da arttıracak. Sorunlar olacak, çözeceğiz, büyük milletlerin büyük meseleleri olur ama bunları çözerek büyüklük ortaya çıkar. "

Rektörü Prof. Dr. Budak da Demircan'ın ziyaretinden memnuniyet dile getirerek üniversiteyle ilgili son gelişmeleri aktardı.

Budak, Yükseköğretim Kurulu tarafından uluslararası üniversite olma adına seçilen 20 üniversiteden biri olduklarını, 2019 yılında araştırma üniversitesi olmayı hedeflediklerini belirtti.

Türkiye'de 4. büyük üniversite hastanesine sahip olduklarına dikkati çeken Budak, "Hastanemiz 2 bin 100 yataklı en fazla yatak sayısına sahip hastane. Ciddi başarıları var. Organ naklinden başlayarak başarı hikayeleri var. Yeni açıklanan verilere göre üniversitemiz akademik performansta Türkiye üçüncüsü oldu. Tıp Fakültemiz de akademik performansta birinci seçildi." dedi.

Konuşmaların ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün de bir sunum yaptı.

Daha sonra Ege Üniversitesi Hastanesini ziyaret eden ve çalışanlarla bir süre sohbet eden Demircan personele çalışmalarında kolaylıklar diledi. Demircan, Başhekim Prof. Dr. Tuncay Göksel'den bilgi aldı.

Bakan Demircan'a, AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli de eşlik etti.

ege universitesi
prof. dr. necdet budak'
akademik performans
Yorum (2)
DAŞ MEMED
valla..hesap ortada...!..başkomutan bir devletle savaşmak için harp erkanını toplamış...bir komutan "..komutanım..! savaş açmamak için 32 neden var..iyi karar verelim ..!.." demiş..komutan "..say bakalım..!.. "demiş..komutan başlamış "...bir..barut stoklarımız tükendi..!..." demiş..başkomutan el-mecbur..."..yahu..!..diğerlerini saymaya gerek yok..!..." demiş..bu hastaneler niye batıyor...?..medikal etik yerlerde süründüğü için batıyor..!..yahu...! fakülte hastanelerinin asli görevi pratisyen hekim yetiştirmede hekim adaylarına pratik imkanı vermektir..bazı hocaların para basma çiftliği değildir..!..öğretim üyeleri arasında maaştan ayrı performans dağıtılırken hocalar arasında tam on kat fazla performans alan hocalar var..ne götürsek kar manıtığı..birinci kaide..."..hocalar arasında en fazla üç kat performans farkı olur.." sadece bu kaide bile ücretle yağmayı disipline eder.."...rektöre yağ çek malı götür...!..."...bu ilkel işlem artık bitmeli...!..
0
Cevapla
mehmet fatihoğlu
Türküyedeki bilimi yavaşlatan anket çalışması düzeyine hapseden etik kurullar biraz yumuşasa çok güzel yayınlar çıkacak yanlış anlaşılmasın hasta haklarını ihlal edelim kafamıza göre ilaç çalışalım demiyorum. zaten rutinde çalışma yapılsa da yapılmasa da istenecek tetkikler var bunlardan bile bütçe isteniyor. sonra da bap proje kaynakları ihtiyaç olmadığı halde kullanılmak zorunda kalınıyor. Yani gereksiz yere Mehmetçiğin kurşunundan, küçücük yavrularımızın eğitim hakkından çalınıyor
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir