Medimagazin logo

Şırnak'ta görev yapan Op. Dr. Demirkıran'dan 1 yılda 500 ameliyat

Şırnak Devlet Hastanesinde görev yapan Üroloji Uzmanı Op. Dr. Engin Denizhan Demirkıran, kentte görev yaptığı 1 yıllık süre içinde, 500'e yakın ameliyat gerçekleştirdi.
Kaynak: İHA - Melih Yiğit
Şırnak'ta görev yapan Op. Dr. Demirkıran'dan 1 yılda 500 ameliyat
Op. Dr. Engin Denizhan Demirkıran
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şırnak Devlet Hastanesinde, 62 uzman doktor, 30 pratisyen hekim ve 297 hemşirenin hizmet verdiği bir yılda 546 bin hasta tedavi edilirken, 10 bin 449 kişi ise ameliyat edildi.

Yaklaşık 1 yıldır Şırnak halkına, Şırnak Devlet Hastanesinde görev yaptığını belirten Op. Dr. Demirkıran, “Bu süre zarfında 10 bin poliklinik hastasına hizmet verdik. Bu 10 bin hastanın içerisinde 500’üncü ameliyatımızı yaptık. Bir yıllık süreçte 500’üncü ameliyatı Üroloji bölümünde yapmış olduk. Burada yapmış olduğumuz işlemler içerisinde Prostat biyopsisi işlemlerini başlattık. Prostat kanseri tanılarını koymaya başladık. Çocuk hastalarda taş ameliyatları laparoskopik cerrahilerine başladık" dedi.

Yaptıkları 500 ameliyatın 135 tanesi A grubu diye adlandırılan üst seviye cerrahiler olduğunu aktaran Dr. Demirkıran, "Bu cerrahiler daha çok Eğitim Araştırma Hastaneleri gibi merkezlerde yapılabiliyorken, burada Şırnak halkının üst seviye hastanelere ulaşmasına gerek kalmadan Şırnak’ta 2. Basamak sağlık kuruluşumuzda vermeyi başardık. Hastanede ileri teknoloji malzemelerle operasyonlar gerçekleştiriliyor. Halkımızın şehir dışına gitmelerine gerek kalmadan bu hizmetleri burada almalarını sağladık” şeklinde konuştu.

şırnak devlet hastanesi
ameliyat
op. dr. engin denizhan demirkıran
Yorum (3)
Devrimci Derviş
Hiç bir iyilik cezasız kalmaz. Böyle bir haberle arkadaşımızın TAZMİNAT BORSASInın ilgisine mazhar olmamasına imkan yok.
17
Cevapla
Kemal ÖZBEY
Çok beyefendi bir hekim,elinize emeğinize sağlık.
14
Cevapla
şk
emeklerinize sağlık...
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir