Medimagazin logo

Silifke’de 472 bin 540 kişi, ASM’de muayene oldu

Mersin'in Silifke ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezine bağlı aile sağlığı merkezlerinde muayene olan hasta sayısının 472 bin 540 kişi olduğu açıklandı.
Silifke’de 472 bin 540 kişi, ASM’de muayene oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Silifke Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Eren konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Aile Sağlığı Merkezleri tarafından vatandaşların sağlık hizmetlerine erişebilirliğini kolaylaştırma kapsamında çalışmaların devam ettiğini belirterek, “İlçemizde Toplum Sağlığı Merkezimize bağlı 32 tane Aile Sağlığı Merkezimiz bulunmaktadır. Anne çocuk Sağlığı ve Bulaşıcı hastalıklar konusunda, vatandaşlarımızın Toplum Sağlığı Merkezimiz, Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanları tarafından gerekli muayeneleri ve kontrolleri, gebe ve bebek izlemleri, yapılarak bu esnada vatandaşları bilinçlendirmek için sağlık eğitimleri de verilmektedir. Toplum Sağlığı Merkezimizce, 8149 vatandaşımız sağlık konusunda bilinçlendirmek amacıyla eğitilmiş, 1752 kişiye Talassemi testi uygulanmıştır. Çevre sağlığı hizmetlerince içme ve kullanma sularının denetimi yapılmakta olup, diğer çevre sağlığı hizmetleri verilmektedir. Merkezi yerlere uzak olan bölgelerde yaşayan aylık ortalama 24.871 vatandaşımıza gezici mobil hizmeti verilmektedir. 2012 yılı içerisinde, 1.Sınıf ve 8.Sınıf olan 3860 öğrenciye, 16592 bebeğe ve 130 hacı adayına aşı yapılmıştır. 472.540 vatandaşınız Toplum sağlığı Merkezimize bağlı Aile Sağlığı Merkezlerimizde Muayene olmuştur” dedi.

silifke
asm
muayene sayısı
yüksel eren
Yorum (1)
hasan
BU RAKAMLARIN ÇOK OLMASI iyi birşeyse neden bu muayene olanlara reçete yazılınca şu doktor çok hasta baktı işte 300 reçete yazan var gibi haberler çıkıyorki bakılan hastalara reçete vermek dışında asm de ne yapılıyorki
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir