Medimagazin logo

Silah kabzasıyla darp edilen Prof. Dr. Biçer: Tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Biçer, silahla darp edilmesine ilişkin "Bu saldırı nedeni ile üzgün olmakla beraber bundan sonra da hastalarımı sağlıklarına kavuşturmak için insana ve tıp mesleğine olan saygım nedeni ile tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim." dedi
Kaynak: AA
Silah kabzasıyla darp edilen Prof. Dr. Biçer: Tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bursa'da yaptığı başarılı kalp ameliyatları ile tıp literatürüne giren Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Biçer, geçtiğimiz yıl ameliyat ettiği bir hasta yakını tarafından annesinin ölümünden sorumlu tutularak silahla darp edildi. 

Tıp literatürüne adını yazdıran profesöre skandal saldırı!

Tedavi sürecinin ardından gerçekleştirilen olay hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Murat Biçer, "Yaklaşık bir yıl önce yüksek riskli, sistemik lupus eritematozus nedeniyle böbrek yetmezliği gelişmiş diyaliz hastasını, iki kalp kapakçığında yetmezlik ve koroner arter hastalığı nedeni ile ameliyat ettim. Bu hastanın yakınları tarafından 02.05.2023 tarihinde saldırıya uğradım. Kalp ameliyatları veya diğer cerrahi girişimler her zaman ölüm dahil birçok riskleri taşımaktadır. Ek hastalıkları olan hastalar için bu risk daha fazladır. Hasta yakınlarının hastanın ölümü ve farklı diğer komplikasyonlarından dolayı yaşadığı psikolojik travmalar dahi bu tür şiddetin mazereti olamaz.

Bu saldırı nedeni ile üzgün olmakla beraber bundan sonra da hastalarımı sağlıklarına kavuşturmak için insana ve tıp mesleğine olan saygım nedeni ile tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim. Sağlık çalışanlarına şiddetin engellenmesi için gerekli kanunların düzenlenmesini, uygulanmasını ve tüm sivil kuruluşlarının kamu vicdanıyla hareket etmesini umuyorum.

 Bu süreç içerisinde desteklerini esirgemeyen başta meslektaşlarım, öğrencilerim, hasta yakınları, Tabipler Odası, Hekimsen ve diğer sağlık sendikalarına teşekkür ederim" dedi.

murat bicer
Yorum (4)
Hüsrev Aga
olay medyaya yansidınartik turuklama kesin cıkar.
10
Cevapla
uz dr
hocam geçmiş olsun,yine insanlık yaparak sevgini kaybetmediğini söylediğinde gözlerim doldu.işte şiddet uyguladığınız insanlar böyle iyi insanlar..
11
Cevapla
murtaza kurt
adalet cimerde aranır sokakta aranmaz.
Cevapla
Ömer Hayyam
zevkle çalışanı, şevkle tebrik ederler. tüm güç, bitmeyen güç allah eksik etmesin.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir