Medimagazin logo

SGK verileri bu projeyle anlam kazanacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) işbirliğiyle yürütülen ‘Genel Sağlık Sigortası Karar Destek Sisteminin Geliştirilmesi Projesi’ kapanış toplantısı yapıldı.
SGK verileri bu projeyle anlam kazanacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

GAZİANTEP-Sosyal Güvenlik Kurumu’nda toplanan verilerin analiz ve raporlanmasını gerçekleştirmek için iş zekasını temel alan karar destek sisteminin geliştirilmesini amaçlayan projenin kapanış toplantısında konuşan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Kuruca, projenin önemini vurgulayarak, bu proje sayesinde oldukça geniş bir veri tabanına sahip olduklarını dile getirdi.


Dr. Kuruca; 20 yıl önce bilgiye ulaşmanın çok zor olduğunu söyleyerek, “Şimdi bilgiye ulaşmak çok kolaylaştı. Bu kez o bilgiden nasıl faydalanacağız, karar verirken nasıl karar vereceğiz sorunu ortaya çıktı. İşte bu proje nasıl karar vereceğimize cevap veriyor. Bu proje GSS uygulamaları ile alacağımız kararları doğruya yönlendiriyor” diye konuştu.


SGK’nın Türkiye’nin en gözde kurumlarından biri olduğunu ifade eden Dr. Mustafa Kuruca, teknoloji alanında da diğer kurumlardan daha ileride olduklarını belirtti.


Vatandaşların e-devlet uygulamaları içerisinde en çok hizmet aldığı kurumların başında SGK’nın geldiğini vurgulayan Kuruca, “Bunu başarmak kolay olmadı. Kurum çalışanlarımızın bu konuda çok büyük emeği var. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz da yaptığı konuşmada proje ile SGK’ya destek olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Projeyi ‘Kontratlı Ar-Ge Projesi’ olarak tanımladıklarını belirten Rektör Yılmaz, “Umarım ki proje, SGK ile Üniversitemiz arasında bundan sonraki köklü işbirliğinin temeli olur” dedi.


Açılış konuşmalarının ardından proje koordinatörlerinden Doç. Dr. Ali Serhan Koyuncugil tarafından projenin sunumu gerçekleştirildi.


Sunum sonrasında projeye verdikleri destek için Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz tarafından SGK Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca ve SGK üst düzey yöneticilerine plaket takdim edildi.


Toplantıda ayrıca proje kapsamında Temel Düzey Veri Madenciliği, İleri Düzey Veri Madenciliği, Sayısal Karar Verme Teknikleri ve Karar Destek Sistemleri eğitimleri alan SGK personeline sertifikaları teslim edildi.

sgk
verileri
bu
projeyle
anlam
kazanacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir