Medimagazin logo

Savcılığa 'hatalı iğne' iddiasıyla suç duyurusunda bulundular

Ayvalık ilçesinde, boğazındaki ağrı nedeniyle götürdükleri hastanede 7 yaşındaki çocuklarının, yapılan "hatalı" iğne sonucu rahatsızlandığını iddia eden aile, savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Savcılığa 'hatalı iğne' iddiasıyla suç duyurusunda bulundular
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Anne Fatma Solkol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu Erdoğan Gökdeniz Solkol'u 3 ay önce boğazındaki ağrı nedeniyle Ayvalık Devlet Hastanesine götürdüğünü söyledi.

Doktorlar tarafından muayene edilen oğluna kanser tanısı konulduğunu belirten Solkol, teste tabi tutulmadan penisilin iğnesi vurulduğunu savundu.

Solkol, oğlunun kalçasındaki bir sinire isabet eden bu iğneden sonra yürüme güçlüğü çekmeye başladığını anlattı.

Kanser teşhisiyle adeta yıkıldıklarını dile getiren Solkol, şöyle devam etti:

"Tek başına yürüyemiyor, sürekli birinin yardımına muhtaç. Tek derdim, çocuğumun eski sağlığına kavuşması. Bir gün kendi başına yürümek isterken yere düşüp başından yaralandı. Bu hastaneye defalarca gittim ancak ümidimi kestim. Daha sonra İzmir'e gidip Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde muayene ettirdim. Her iki hastanede de profesör ve doçentler, hassas incelemeleri sonrasında çocuğumun kanser olmadığını ve sadece penisilin iğnesi nedeniyle yürüme güçlüğü çektiğini tespit etti."

Eşinin bir besihanede temizlikçi olarak çalıştığı bilgisini veren Solkol, oğlunun tedavisi ve yol masrafları için yaptıkları harcamalar nedeniyle maddi sorunlar yaşadıklarını belirtti.

Solkol, konuyla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

Savcılığa verdikleri dilekçede, Ayvalık Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli bir doktordan şikayetçi olduğunu aktaran Solkol, "Bu doktorun, bir tahlile bakarak emin olmadığı halde kanser teşhisi koyup bunu direkt yüzüme söylemesinden dolayı yaşatmış olduğumuz sıkıntılar nedeniyle şikayetçiyim. Oğlumun tedavi edilmesini istiyorum" diye konuştu.

- "Fizik tedaviyle sağlığına kavuşacak"

Ayvalık Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gonca Bulut ise çocuğu takibe aldıklarını ve sıkıntılı bir durumunun olmadığını kaydetti.

Onun, fizik tedaviyle sağlığına kavuşacağını anlatan Bulut, "Türkiye'nin her yerinde hastanelerde bu tür olumsuzluklar olabiliyor" dedi.

yanlış iğne
hatalı iğne
suç duyurusu
malpraktis
Yorum (2)
Md
Kanser tedavisinde Penisilin ; tıp çok ilerlemiş biz uzak kaldık sanırım, belli ki aile teşhisi yanlış anlamış. Enjeksiyon sonrası komplikasyon, aile ancak sağlık bakanlığıma dava açabilir, maddi tazminat için, ama sağlık çalışanları kayıtlar tamsa sorun yaşamazlar...
1
Cevapla
murat han
boğaza bakıp yüzüne kanser denmiş ve penisilin iğnesi yapılmış ??? öyle mi??? Bariz tazminat davasından ne koparırız kokusu alıyorum. Aç bir avukat daha aç hasta yakınları. bu işin öbür tarafı da var
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir