Medimagazin logo

Şanlıurfa'nın doktorları gitti: 8'den fazla bölüm kapandı

Şanlıurfa'da görev yapan doktorların ilden ayrılması ile Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde 8'den fazla bölüm kapandı. Göğüs Cerrahi, Onkoloji Bölümü, Hematoloji, Nefroloji, Patoloji, Çocuk Hematoloji, Çocuk Onkoloji ve Organ Nakli branşlarında doktor kalmadı
Kaynak: Urfanatik
Şanlıurfa'nın doktorları gitti: 8'den fazla bölüm kapandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şanlıurfa’nın nüfusu 3 milyona yaklaşırken kentte birçok branşta doktorların olmadığı için hastalar başka illere gidiyor.

Türkiye'nin en kalabalık ve genç nüfusun yoğun olduğu illerin başında gelen Şanlıurfa'da, her yıl ortalama 60 bini aşkın çocuk dünyaya geliyor. Buna karşın yaklaşık 500 bin Suriyeli de buna dahil değil. Şanlıurfa son yıllarda hastane yatırımına karşın  doktor kadrosunun yetersizliği nedeniyle dikkat çekiyor. Özellikle çocuk branşlarında ciddi eksikliğin olduğu Şanlıurfa'da, vatandaşlar başka illerin sağlık kuruluşlarında tedavi arıyor.

Şanlıurfa’da bulunan 2 bin çölyak hastasından 720’si çocuk  gastroloji bölümünde doktor olmaması hastaları çevre illere yönlendiriyor.

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde birçok bölüm kapandı

Urfanatik'te yer alan habere göre, son yıl bir yılda Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde 8'den fazla bölüm kapandı. Kapanan bölümler nedeniyle çok sayıda hasta vatandaş çevre illerdeki hastanelere gitmek zorunda kaldı. Göğüs Cerrahi, Onkoloji Bölümü, Hematoloji, Nefroloji, Patoloji, Çocuk Hematoloji, Çocuk Onkoloji ve Organ Nakli kapanan bölümler arasında yer aldı.

Harran Tıp Fakültesi’nde 4 branşta doktor kalmadı

Vatandaşlar, milletvekillerine , bürokratlara, vali,  belediye başkanlarına ve kentte bulunan yaklaşık bin 300 STK temsilcilerine  seslenerek Şanlıurfa'nın sağlık sorununa bir çözüm bulunmasını talep ediyorlar

sanliurfa
doktor
harran universitesi eah
bras
bolum
Yorum (40)
film
bunlar daha asil filmin fragmanıdır, siz asıl film gösterime girince görün. bunlar neki?
47
Cevapla
Dohtur huuuuu
şimdi azgın vatandaşlarımız hastanede canı sıkılınca kimi dövecahh. hiç düşünirmisiizzz. eyiptır haaaa.
49
Cevapla
erhan alta
göğüs cerrahi, onkoloji bölümü, hematoloji, nefroloji, patoloji, çocuk hematoloji, çocuk onkoloji ve organ nakli 3. basamak kuruma level atlatan en kiritk bölümler gitmiş zaten , tıp fakültesi hastanesi değil de büyük devlet hastanesine dönüşmüş.
31
Cevapla
Devrimci Derviş
birileri liseden sonra 10-15 yıl okuyup da kendileri için en iyi olanı daha yeni farketmiş gibi.
14
Cevapla
abidin
bu iyi günlerimiz. benzer bir durum da bulunduğum ilde mevcut. il devlet hastanesindeki ne kadar ameliyat yapan, işlem yapan hekim varsa ya istifa etti ya emekli oldu özele geçti . neredeyse il merkezinde apandisit ameliyatı yapacak genel cerrah kalmadı.
17
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir