Medimagazin logo

"Sağlıktaki başarıyı çekemediler, çamur atmaya başladılar

Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç, Türkiye genelinde olduğu gibi Kars’ta da yapılan sağlık hizmetlerini çekemeyenlerin olumsuz haberler yapmaya başladıklarını, yapılan hizmetleri görmezlikten geldiklerini ve çamur atmaya başladıklarını söyledi.
"Sağlıktaki başarıyı çekemediler, çamur atmaya başladılar
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Sağlık Müdürü Dr. Sevinç, yaptığı açıklamada, 'Kars’ta Sağlık İflas Etmiştir' başlığıyla 2 Aralık 2011 tarihinde yerel bir haber sitesinde yayımlanan haberin tamamen asılsız ve kurumu karalamaya yönelik olduğunu ifade etti. Sözkonusu haber ile kasıtlı bir şekilde kamuoyunun yanlış bilgi edinmesinin amaçlandığını belirten Sevinç, "İlimizde sağlık alanındaki olumlu gelişmeler, bu ve benzeri haberler vasıtasıyla karalanmaya çalışılmış ve bu şekilde kamuoyunun, kurumumuz ve hizmetlerimiz hakkında olumsuz izlenim edinmesi hedeflenmiştir.
   

Gazeteciliğin temel ilkelerinden araştırma ilkesi ve tarafsız yayın yapma ilkesinin yok sayıldığı, “çamur at izi kalsın” mantığıyla kurumumuza ithamlarda bulunulmuş ve kurumumuzun itibarı zedelenmeye çalışılmıştır. Gerçekleri yansıtmayan ve vatandaşın Kars İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen hizmetlere olan inancının ve güveninin sarsılmasına neden olabilecek bu haberin tekzip edilmesi gereği duyulmuştur.” dedi.

    "İŞLEYİŞ BİLİNMEDEN YAPILMIŞ HABER KURUMUZU KARALAMAYA YÖNELİK"
    Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Sevinç, karalama haberlerinde bahsedilen hususta; Susuz ilçesinin Büyükçatak ve Küçükçatak köylerine yeniden sağlık evi yapılması hususunda, Sağlık Bakanlığı'nca 1 Nisan 2011 tarih ve 115/54 sayılı yazıyla olur verildiğini hatırlattı. Dr Sevinç, “Fakat sağlık evlerinin yapılacağı yerlerin özel kişilere ait mülkiyet üzerinde değil, arsa niteliğindeki alanlar üzerinde olması zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle değerli halkımızın kendine ait bahçe, tarla vesaire alanları sağlık evi için kullanılmak üzere sunması yeterli olmamaktadır. Dolayısıyla haberde üstü kapalı olarak kurumuz haksızca ilgisizlikle suçlanmıştır. Eleştirisi, bahsi geçen basın organı tarafından yeteri kadar kafa yorulmadan, işleyiş bilinmeden yapılmıştır. Bu da haberi hazırlayan muhabirin, konuya ne denli hâkim olmadığının ve konuda çözümden ziyade kurumu yıpratmaya odaklı olduğunun açık bir ispatıdır." diye ifade etti.

    "ERZURUM YOLLARINDAN KURTARDIĞIMIZ HASTALARIMIZIN AYAĞINA KADAR SAĞLIK HİZMETİ SUNUYORUZ"
    Dr. Sevinç, Karslı hemşehrilerinin kendi dönemlerinden önce Erzurum yollarında perişan olduklarını belirterek, ilçeler ve merkezde dahi uzaman doktor olmadığını, ambulans sayısının yetersiz olduğunu ifade ederek, gelinen noktayı görmemenin mümkün olmadığını vurguladı.
Dr. Sevinç, açıklamasında şöyle dedi:
   

“Gerek Bakanlığımız gerekse İl Sağlık Müdürlüğü olarak, biz en iyi hizmet kalitesini yakalamak ve vatandaşlarımızın ayağına götürmek için büyük çaba sarf etmekteyiz. Bunları kanıtlar nitelikteki hizmetlerimizi vatandaşlarımız yakından bilmekte ve memnuniyetlerini sürekli surette ifade etmektedirler.
   

Kars merkezde 200 yataklı Kadın Doğum Hastanesi’nin temelini attık, bütün ilçelerimizde evde bakım hizmetini başlattık, son dönemlerde tam 23 yeni ünitenin açılışını yapıp vatandaşlarımızın hizmetine soktuk, Kağızman’da ilçe hastanesi ek bina yapımını tamamlayıp büyük bir ilgi ve övgüyle karşılanan hastanemizi hizmete sunduk, Sarıkamış ilçemizde yeni bir hastane yapıyoruz ve Haziran 2012’de teslimini yapacağız, Susuz Sağlık Ocağı'nı yeniledik, 103 hastamızı helikopter ve uçak ambulansla üst tetkik için gönderdik. Biz bütün bu hizmetleri ve daha da fazlasını vatandaşlarımız ve onların sağlığı için yapıyoruz. Biz bu denli somut örnekler sunabilirken, asılsız, belgelenmemiş, karşılığı olmayan genellemelerle yapılan eleştirileri hiçbir şekilde ahlaki bulmuyoruz.”

"sağlıktaki
başarıyı
çekemediler
çamur
atmaya
başladılar
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir