Medimagazin logo

''Sağlık sektöründe çalışmak, herkesin üstlenemeyeceği kadar ağır bir yüktür''

Merkezi Gaziantep'te bulunan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Başkanı Gürkan Tural, sağlık sektöründe çalışmanın, herkesin üstlenemeyeceği kadar ağır bir yük olduğunu söyledi
''Sağlık sektöründe çalışmak, herkesin üstlenemeyeceği kadar ağır bir yüktür''
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

GAZİANTEP (İHA) - Merkezi Gaziantep'te bulunan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Başkanı Gürkan Tural, sağlık sektöründe çalışmanın, herkesin üstlenemeyeceği kadar ağır bir yük olduğunu söyledi.

Gürkan Tural, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, doktorundan hemşiresine, sağlık teknisyeninden hasta bakıcısına kadar tüm sağlık çalışanlarının 365 gün büyük bir özveri ve sabırla, zor şartlar altında dünyanın en kutsal görevini yerine getirdiklerine dikkati çekti.

''Sağlık sektöründe çalışmak, herkesin üstlenemeyeceği kadar büyük sorumluluk ister'' diyen Gürkan Tural, sağlık çalışanlarının, kendi durumlarını her zaman gözardı ederek, sağlığına kavuşturmayı amaçladıkları hastalarına büyük bir şefkat ve anlayışla yaklaştıklarını kaydetti.

Kendilerini şifa arayanlara adayan ve ''hepsi saygı duyulacak insanlar'' diye tanımladığı hekimler ve tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayan Gürkan Tural, sözlerini şöyle tamamladı:

''Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği olarak, özel sağlık kuruluşları ile şifa arayanların arasında doğru ve etkili iletişimin sağlanmasını hedefliyoruz. Yeterli sağlık bilincinin oluşturulması ve karşılaşılacak olumsuzlukların aşılması noktasında çözüm üretmeyi amaçlıyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimizde sağlık hizmetini veren ve alanlar arasında önemli bir platform oluşturacağımıza inanıyorum.''

ANADOLU SAĞLIK İŞLETMELERİ DERNEĞİ
Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği, özel sağlık kuruluşlarının sorunlarına çözüm bulması ve sağlık kuruluşları ile kamuoyu arasında köprü görevi üstlenmesi amacıyla Gaziantep merkezli olarak kuruldu.

Dernek yönetiminde, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Gürkan Tural genel başkan, Özel SEV Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Cezmi Ük birinci başkan yardımcısı, Özel Gaziantep Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Metin Yıldız ikinci başkan yardımcısı, Özel Primer Hastanesi Sağlık Yöneticisi Cengiz Akar genel sekreter, Özel Dünya Tıp Merkezi Müdürü Murat Öztürk genel sayman, Özel Hatem Hastanesi Başhekimi Dr. Mesut Kılyar ve Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Neccar ise yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Özel Çözüm KBB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil Yenişekerci ise dernekte kurucu üye oldu.
Dernek, Gaziantep merkezli olarak kurulmasına karşın, başta bölge illeri olmak üzere tüm Anadolu'da faaliyet göstermeyi hedefliyor.

''sağlık
sektöründe
çalışmak
herkesin
üstlenemeyeceği
kadar
ağır
bir
yüktür''
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir