Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığına 2 yeni müsteşar yardımcısı

Sağlık Bakanlığına 2 yeni müsteşar yardımcısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığındaki üst düzey bürokrasi netleşmeye başladı. Medimagazin'e gelen bilgilere göre iki yeni müsteşar yardımcısının geleceği kesinleşirken, daha önce pasifize edilen 2 müstear yardımcısı da aktif göreve dönecek.

Müsteşar yardımcılığına Dr. Muhammed Mısır ve Dr. Zafer Çukurova'nın atanması kesinleşti. Dr. Zafer Çukurova daha önce  Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yapmış ve halen de Sağlık Bakanının danışmanı olarak görev yapıyordu.

Daha önce pasifize edilen Ekrem Atbakan ve Yasin Erkoç'un ise aktif olarak göreve tekrar müsteşar yardımcısı olarak devam etmelerine karar verildi. Dr.Yasin Erkoç'un Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının atanması düşünülüyor. Dr.Ekrem Atbakan ise önceki dönem de dahil olmak üzere en uzun müstaşar yardımcılığı yapan bürokrat olarak dikkat çekiyor.

sağlık
bakanlığına
2
yeni
müsteşar
yardımcısı
Yorum (10)
erol
binlerce personelin davalık olduğu bakanlığın ilk işi personel ile barışma olmalıdır, bakanlık davayı kaybettiği halde danıştaya gitmekten vazgeçmiyor veya davadan feragat etmiyor en azından hakkaniyetli olarak filtre etseler o bile yeter, yeni üst düzey arkadaşlara başarılar, bu dava işlerine bir el atsalar davacı(haklı) binlerce personelle barışma adına güzel bir başlangıç olur, hayırlı olsun...
0
Cevapla
uz
Dr. Zafer Çukurovanın atanması son derece isabetli olmuştur. İstanbulun en başarılı, en çalışkan ve kişilik olarak en kaliteli başhekimi idi. Hayırlı ve başarılı hizmetler yapacağına inanıyorum. Ancak Ekrem Atbakan yanlış olur. Çünkü sevilmeyen ve bakanlığı perişan eden ekibin içinde olan adamlardan biridir.
0
Cevapla
Mert Sarı
Bu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İşleri çok zor. Onlar da kendilerinden öncekiler gibi hukuksuz, hukuksuz olduğu için de mahkemelerden dönen karar, genelge ve benzeri uygulamaların dönmemesi için daha mahkemede iken yeni bir numara vererek hükümsüz kalmasına çalışacaklar. Tıpkı son TUK kararı gibi. 293 sayılı karar dava konusu olup, kaybedeceklerini anlayınca 399 nolu kararı çıkarmışlar. Bu hukuku işletmemek için yapılan bir suçtur. Savcıları göreve çağırıyorum.
0
Cevapla
ilahi adalet
Anlaşılan o ki sağlıkta Türkiye'yi bu duruma düşüren Recep Akdağ'ın bakanlıktaki ekibi tasfiye ediliyor. İşlem burada kalmamalı. Taşradaki uzantıları da tasfiye edilmeli. Sağlıkta yıllardır haksız bir uygulama var. O da taşra da hastanelerde nöbetsiz yerlerin çoğunda bu grup içersinde bulunan sağlık memurları ve hemşireler çalışıyor. Bu adelet mi? Küçük büyük idari yapıların tamamında bu gruptan insanlar var. Sanki diğer insanlar Uganda'dan geldi. Bu hak değildir. Nöbetli yerler diğer insanlara Allah'ın emri mi? Özellikle genel sekreterlikler bu grupça ulufe gibi dağıtıldı. Sayın bakanın yapacağı ilk iş 3'lü sistemden vazgeçmek olacaktır. Hem de böylece bu genel sekreterlerden de kurtulmuş olunur. Sayın bakanımıza çalışmalarında başarılar diler haksızlılara el attığı için saygılarımı sunarım.
0
Cevapla
DG
DR EKREM ATBAKAN çok kaliteli ve donanımlı bir bürokrattır .tebrik ediyorum görevinde başarılar diliyorum
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir