Medimagazin logo

“Rektör olmak hiç hayallerimde yoktu”

Uludağ Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek (solda), görevi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay’dan devraldı.
“Rektör olmak hiç hayallerimde yoktu”
Nefroloji öğretim üyesi olan Prof. Dr. Kamil Dilek, rektörlük görevini Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay’dan devraldı.
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BURSA-Rektör yardımcıları ve dekanların yanı sıra çok sayıda öğretim üyesinin hazır bulunduğu devir-teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay, Uludağ Üniversitesi’nde ilk kez sorunsuz, sıkıntısız ve adayların şahsiyetinin zedelenmediği bir seçim süreci yaşandığına işaret etti.

 

 Rektörlüğe atanan Prof. Dr. Kamil Dilek’i seçim sürecinde tanıdığını belirten Sarıbay, "Ilımlı, olumlu ve sakin kişiliğinin yönetim anlayışına da yansıyacağından eminim. Üniversitemizin akademik ve idari tüm kademelerinde görev yapanların kendisine yardımcı olacaklarına inanıyor ve başarılar diliyorum." dedi.


Nefrolog olan Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek ise merhum rektör Prof. Dr. Mete Cengiz’in vefatı sonrasında gerçekleştirilen seçim sürecinin kırıcı olmayan ve demokratik biçimde tamamlanmış olmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Dilek, "Rektörümüz Mete Bey de bizim gibi sessiz, munis biriydi. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah bizden sonra gelenler de arkamızdan böyle iyi bir şekilde konuşurlar." şeklinde konuştu.


"25 yıl hizmet verdiğim Uludağ Üniversitesi’ne rektör olmak hiç hayallerimde yoktu." diyen Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek, şöyle devam etti: "Üç çocuğum vardı şimdi 44 bin çocuğum oldu. Büyük bir sorumluluğun altına girdiğimin farkındayım, bilincindeyim. Ekibimle birlikte, Uludağ Üniversitesi’ni hak ettiği yere getirmek için var gücümüzle çalışacağız."


Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek, makamına oturduktan sonra ilk iş olarak Rektörlük personeliyle tanıştı. Personel tarafından sıcak bir ilgiyle karşılanan Prof. Dr. Dilek, daha sonra öğretim üyelerinin tebriklerini kabul etti.

“rektör
olmak
hiç
hayallerimde
yoktu”
Yorum (1)
Seyfi Mehmetali
Rektörlük görevinizde başarılar dilerim hocam.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir