Medimagazin logo

Prof. Dr. Esin Şenol’u 'dana dili' ile tehdit eden sanığa 5 yıl 6 ay hapis

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'u ofisinin önüne 'dana dili' bırakarak tehdit ettiği suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Mustafa Yücel, 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kaynak: DHA
Prof. Dr. Esin Şenol’u 'dana dili' ile tehdit eden sanığa 5 yıl 6 ay hapis
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

​Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Twitter hesabından muayenehanesinin önüne 'dana dili' bırakılarak ölümle tehdit edildiği yönünde paylaşım yaptıktan sonra geçen yıl temmuz ayında polis merkezine giderek, şikayetçi oldu. Şenol'un kendisini tehdit ettiğini ileri sürdüğü Mustafa Yücel, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Eskişehir'de gözaltına alındı. Yücel, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol: Dana diliyle tehdit edildim

Soruşturma sonunda Yücel hakkında, Ankara 10'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde, 'tehdit' suçundan dava açıldı. Yargılama sırasında sanık hakkında, adli kontrol tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle tutuklamaya yönelik yakalama kararına hükmedildi. Hakim ayrıca sanığın savunmasının mahkemece alınmasına karar verdi.

'Tahliyemi talep ediyorum'

Davanın bugün görülen karar duruşmasına sanık Yücel, tutuklu bulunduğu Eskişehir Cezaevinden, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile bağlanırken, ​Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol katılmadı.

Savunmasını yapan sanık, "Bir sakatat ile bir insanı tehdit etmem aklımın ucundan geçmez. Müşteki ile benim şahsi hiçbir problemim yoktur. Ağustos ayında kliniğine gittiğimde limonata gönderdiğimde bile benimle görüşmemiştir. Kendisi ailemle ve çocuklarımla ilgili paylaşım yaptı. Ben mahkeme huzurunda özür diliyorum. Ailemdeki bir kadının canı ne kadar kıymetliyse diğer kadınların da canı bir o kadar değerlidir. Eğer bir hatam olduysa cezamı çekmeye razıyım. İddia edildiği şekilde poşetlerin içinde dana dili yoktu. Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

5 yıl 6 ay hapis cezası

Mahkeme heyeti, sanık Mustafa Yücel'e, 'tehdit' suçunu zincirleme olarak işlendiğinden 4 yıl 6 ay, 'ısrarlı takip' suçundan da 1 yıl olmak üzere toplam 5 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Sanığın '3 ay süre ile ikamet adresinin bulunduğu Eskişehir'i terk etmemesi' şeklinde adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmedildi.

prof dr esin davutoglu senol
dana dili
tehdit
Yorum (4)
nevzat kulukçu
sokaktaki vatandaşın ortalama yüzde biri şizofren, yüzde onu psikopat, yüzde ellisi de zırcahil olan ülkemizde kimseyle muhatap olmadan evinize varmaya bakın.
12
Cevapla
Ömer Hayyam
kadın neredeyse sevindi, çıkmadığı gazete, tv kalmadı. hşu yaptığı, beni haber yapın kolaylaştırıcılığı umarım toplumda salgın olmaz. doktor yapmış bizde yapalım. unutmayın bir suç 2 yüzlüdür.
Cevapla
Kuyucu Murat Paşa
@nevzat kulukçu "tek parça halinde" ibaresini de ekleyin hocam.......
Cevapla
nevzat kulukçu
@kuyucu murat paşa birden fazla parça halinde eve gideni gördün mü birader? ikiye bile bölünsen o noktada kalırsın.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir