Medimagazin logo

Plastik Cerrahinin yüzünü değiştiren yıldızların doktoru Tiryeki: O hastaları asla ameliyat etmem!

Çalışmalarını İstanbul ve Londra’da sürdüren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Tunç Tiryaki, dünyanın önemli dergilerinden Forbes’ta “Plastik Cerrahinin yüzünü değiştiren yıldızların doktoru" olarak nitelendirildi. Dr. Tiryaki, Forbes dergisinde Dr. Mehmet Öz’den sonra yer alan ilk Türk cerrah oldu.
Plastik Cerrahinin yüzünü değiştiren yıldızların doktoru Tiryeki: O hastaları asla ameliyat etmem!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Dr. Tunç Tiryaki geliştirdiği başarılı tekniklerle özellikle karın germe, basit ve ağrısız yüz germe, yüz ve memeye kök hücre uygulamaları hakkında Forbes’tan Andrew Cave'e konuştu. 

“Plastik Cerrahinin yüzünü değiştiren yıldızların doktoru" olarak nitelendirilen Tiryaki, iş ve finans dünyasındaki gelişmeleri anlatan, dünyada öne çıkan isimleri her ay mercek altına alıp, konuk eden Forbes dergisine verdiği röportajda plastik cerrahideki son gelişmelere değindi. 

Kök hücre çalışmaları ve “Stay young” – “Kendin ol Genç Kal” konseptini, İngiltere'ye taşıdığını söyleyen Dr. Tunç Tiryaki, “Benim müşterilerim yok hastalarım var” dedi, plastik cerrahide gelinen noktayı ve estetik cerrahide başarılı olma yollarını şöyle yorumladı: 

“PLASTİK CERRAH HASTAYA ‘HAYIR’ DİYEBİLMELİDİR”

“Bir plastik cerrahın en büyük üstünlüğü, ‘evet’ demesinden çok ‘hayır’ demesidir. Gerektiği zaman hastaya ‘hayır’ diyebilen doktor, aslında uzun vadede hasta kazanır. İnsan doğası gereği, var olmak için savaşmaya uygun yaratılmıştır. Savaşmak, hayatta kalabilmek içinde güçlü olmak gerekir. Doğada bu güç var. Biz plastik cerrahların işi, kişiye hayatta kalabilmesi, gücünü sürdürebilmesi için bir nevi destek olmak. Aslına bakarsanız çoğu kişi sadece kendini genç hissetmek değil, genç görmek de istiyor. Dünyada teknolojinin gelişmesiyle algılar da değişti. Artık, insanlar daha bilinçli, ne istediğinin farkında. Artık hasta, doktora ne istediğini ve neden istediğini bilerek geliyor. Eskiden abartı modayken, şimdi mümkün olduğunca doğal ve minimal hatta yapıldığı anlaşılmayan cerrahi girişimler tercih ediliyor.”

 

 

“SONSUZ GENÇLİK KAVRAMI HİÇ DE UZAK DEĞİL” 

Yaptığı kök hücre çalışmalarıyla da bilinen Cerrah Tunç Tiryaki, “sonsuz gençlik” kavramının hiç de uzak olmadığı görüşünde. Kişinin yağ dokusundan alınan kök hücrelerin saklanabildiğine dikkat çeken Tiryaki, “Ben ve ekibim bu tekniği İngiltere'ye getirdik. Artık hastalardan aldığımız kök hücreleri depolayabiliyoruz. Böylece kişi, kaç yaşında kök hücresini aldırmışsa, belli aralıklarla bu işlemi yaptırdığında, genç ve zinde görünümünü de muhafaza etmiş oluyor. Tabii, kök hücreyi sadece anti aging amaçla değil, plastik ve rekonstüriktif cerrahinin gerektirdiği başka alanlarda da kullanabiliriz. Mesela diz, meme doku kaybı, yara ve benzeri doku tamiri isteyen başlıklar. Bu konularda kök hücre tedavileri yüzümüzü çok güldürüyor” dedi.

PLASTİK CERRAHİDEKİ TRENDLER!

Plastik cerrahideki trendlerin, ülke ve kültürlere göre farklılık gösterdiğini vurgulayan Dr. Tiryaki, kök hücre çalışmalarının, önümüzdeki yıllarda daha geniş ve anti aging amaçlı kullanılacağını söyledi. 

“Yaşlanma sadece cildin sarkması ya da cilt kalitesinin bozulması değil, aynı zamanda ve hatta büyük oranda kemik yoğunluğunun da değişmesidir. Bu nedenle, yüz gençleştirme amaçlı kök hücre çalışmaları tercih edilmekte. İngiliz hastalarda bu doğal yönteme rağbet etmekte” diyen Dr. Tiryaki, Forbes yazarı Andrew Cave'in kendisine yönelttiği, “Son yıllarda, insan bebekler çok moda. Modeller dünyaca ün kazanmak ve şöhret olmak için barbie bebeklere benzemek istiyor, hatta bu uğurda onlarca ameliyat oluyorlar. Size böyle bir hasta gelse ne yaparsınız?” sorusuna, “Kesinlikle ameliyat etmem” yanıtını verdi.

plastik cerrahi
dr. tunc tiryaki
Yorum (5)
aydin sinal
bir sözde benden"efendiler herkes berber olabilir ama kadin kuaförü olmak icin yatkinlik gerektirir" veya "hekimler herkes cerrah olabilir ama estetik cerrah olabilmek icin kabiliyet gerekir,bu kabiliyet ellerden önce cenede ve PR yatirimlarindan gecerlidir"
25
Cevapla
Harry Glassman MD
I agree With Mr.Sınal...
4
Cevapla
BETTY BLUE
Reklamları seyrettiniz. Aydın Sinal ile nadiren hemfikir olabilirim. Burda hemfikirim.
4
Cevapla
Frankie Bellevan
Bu da Bir Gelişmedir Sayın Betty Blue Meslektaşım... Aydın Baba İyidir Hoştur... Ona Kızmayın.... Adam Gemileri Yakıp Gitmiş... Bundan Ötesi Sizce VaR MI dEĞERLİ mESLEKTAŞIM ??? sİZ bU dUYGUYU hİÇ YAŞADINIZ MI ???
4
Cevapla
Frankie Bellevan
Betty Blue Meslektaşım :: Sana şunu Da Söylemewk İsterim... Sana " Meslektaş " olarak Sevgimiz ve Saygımız Sonsuz...
35
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir