Medimagazin logo

Onkoloji uzmanı ile 2 çocuğu depremde hayatını kaybetti

Hatay'da bulunan Rönesans Rezidans'da arama- kurtarma çalışmaları devam ediyor. Enkazdan sadece Hemşire Yasemin Çinkaya (38) sağ çıkarılırken Onkoloji Doktoru Ahmet Çinkaya (43), oğulları Ali Çinkaya (11) ve kızları Pelin Çinkaya'nın (10) cansız bedenine ulaşıldı
Kaynak: DHA
Onkoloji uzmanı ile 2 çocuğu depremde hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antakya'nın İnönü Bulvarı'nda bulunan Rönesans Rezidans'ta arama- kurtarma çalışmaları sürdürülüyor. Yüzlerce vatandaşın yaşadığı rezidansta depreme yakalanan Onkoloji Uzmanı Doktor Ahmet Çinkaya ve ailesine ulaşıldı.

3 ay önce atanan doktor Emre için umutlu bekleyiş

Enkazdan sadece Hemşire Yasemin Çinkaya (38) sağ çıkarılırken Onkoloji doktoru Ahmet Çinkaya (43), oğulları Ali Çinkaya (11) ve kızları Pelin Çinkaya'nın (10) cansız bedenine ulaşıldı. Ancak 10 gün önce oğlu ve gelinine ziyarete gelen anne Ayşe Çinkaya'dan hala haber alınamadı.

Ayşe Çinkaya'nın kızı Pınar Serbest'in (40) eşi Halil İbrahim Serbest, Ayşe Çinkaya'dan gelecek olumlu haberi beklediklerini ifade ederek, "Sabah depremden haberimiz olunca aklımız burada kaldı. İlk başta bir şey olmamıştır diye iyi düşünmeye çalıştık. Ardından kayınbiraderim Ahmet'e ulaşmaya çalıştım. Ancak hiç cevap alamadım. Her ihtimale karşı hemen ailemi de alarak yola çıktık. Geldiğimizde bu tabloyla karşı karşıya kalınca şok geçirdik. 

Bölge aşırı derecede sessiz ve enkaz çevresinde neredeyse kimse yoktu. Ne yapacağımızı bilemedik. Bizim acımız asıl buraya geldiğimizde başlamıştı. Etrafımızda bulunan diğer binalarda da kimse yoktu. Depremin ciddiyetini o zaman anladık. Hemen işe koyulmaya başladık. Binalardan çıkmaya çalışanlara yardım ettik. Ancak ekipler neredeyse 24 saat sonra buraya geldiler. Hemen çalışma başlattılar" ifadelerini kullandı.

Oğlunu ziyarete giden anne enkazda aranıyor

"Kayınbiraderlerim rezidansın hemen yanında oturuyordu. Buraya taşınalı daha 1 yıl olmadı, 8'inci katta oturuyorlardı" diyen Serbest, "Burasını da yeni ve sağlam diye aldı. Hatta ben 'Burası deprem bölgesi, buradan niye ev aldın' dedim. 'Bize 9 şiddetindeki depreme dahi dayanacağını söylediler' dedi.

Kayınvalidem de yakın zamanda buraya oğlunu ziyaret için gelmişti. Maalesef ki bu zamana kadar sadece kayınbiraderimin eşi Yasemin'i kurtarabildik.

Kayınbiraderim Ahmet, oğlu Ali, kızı Pelin'i ne yazık ki kaybettik. Ekiplerin dediği üzere hepsi aynı odadaymış bir tek kayınvalidem farklı bir odadaymış.

Yasemin, eşinin ve çocuklarının cansız bedeniyle 2 gün boyunca kalmış. Gerçekten çok kötü bir psikoloji. Acımız çok büyük. Ahmet'i çok seviyordum. Ben hem Ahmet'in acısını hem de eşimin acısını çekiyorum. Acıya katlanmaya çalışıyoruz ama gerçekler gözlerimizin önünde. Çevredekilerin yüzlerine baktığımız zaman o acı tablo, çok kötü. Yani Ahmet'e mi, çocuklara mı üzüleyim? Yoksa kayınvalideme mi?" diye konuştu.

onkoloji doktoru
hemsire
hatay
deprem
Yorum (1)
ömer faruk atay
tarifsiz,çok büyük acı.allah rahmet eylesin.ailelerinin başı sağ olsun.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir