Medimagazin logo

Omuzuna sırtından doku nakledildi

Silahla yaralama sonucu hastaneye getirilen kişinin parçalanan sol omuzu, vücudundan doku nakledilerek tedavi edildi
Omuzuna sırtından doku nakledildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AYDIN  - Silahla yaralama sonucu Nazilli Devlet Hastanesi'ne getirilen kişinin parçalanan sol omuzu, vücudundan doku nakledilerek tedavi edildi.

Bozdoğan ilçesine bağlı Kılavuzlar köyünde yaklaşık 2 ay önce silahla yaralama sonucu sol omuzu parçalanan Kamil Ateş, tedavisi için Nazilli Devlet Hastanesi'ne getirildi. İlk tetkikleri yapıldıktan sonra ameliyata alınan Ateş'in omuzuna 4 saat süren operasyonda vücudundan doku nakledildi.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Onur Saka, yaptığı açıklamada, hastanın 2 ay önce hastaneye gelerek tedavi olduğunu ve bu süreçte kontrol altında tutulduğunu belirtti.

Saka, şunları kaydetti:

"Hastamızın omzunun büyük bir bölümü hasar görmüştü. Hem yumuşak doku hem deri hem de kemik özellikle kol kemiğinin başı olarak tabir edilen bölümün yaklaşık yüzde 35-40'lık bölümünün kaybedilmiş olduğunu gördük. İlk olarak vakayı pansumanlarla takip ettik. Yara bölgesi iyice ameliyata hazır hale gelince de bırakın ilçe devlet hastanelerini, il devlet hastanelerinde dahi yapılmayan sadece üniversite ve uygulama hastanelerinde yapılabilen bir kas ameliyatını Nazilli Devlet Hastanesinde gerçekleştirdik. Bu ameliyatla kollarımızla vücudumuzu yukarıya çekmeye yarayan sırt bölgesinden aldığımız parçaları kol bölgesinden geçirerek omuza naklettik ve bu bölgede hem kemiğin hem de eksik olan kaslı dokunun üzeri kapatılarak hastaya bir fonksiyon kazandırılıyor. Hastamız da tedavi sırasında, pansuman aşamasında bize uyum gösterdi."

omuzuna
sırtından
doku
nakledildi
Yorum (3)
ruhi
omuz nakli mi yapmış?
0
Cevapla
dr
meslektaşimi tevazusundan dolayı kutluyorum.
0
Cevapla
nizam saka
tebrikler
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir