Medimagazin logo

O fotoğraf sonrası hastanede inceleme başlatıldı

Üç hastanın tekerlekli sandalye ile arka arkaya birbirlerine tutunarak ameliyathane asansörüne götürülme anının bir hasta yakını tarafından fotoğraflanması sonrası ülke gündemine yerleşen Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri konuyla ilgili inceleme başlattıklarını duyurdu. Hasta ve hasta yakınları ise hastanedeki ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını böyle bir olaya daha önce hiç denk gelmediklerini söyleyerek, bu tip olaylarla hastanenin karalanmaya çalışıldığını belirtti.
O fotoğraf sonrası hastanede inceleme başlatıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Üç hastanın tekerlekli sandalyelerde birbirine tutunarak bir hasta bakıcı tarafından asansöre götürülme anı bir hasta yakını tarafından çekildi. Çekilen fotoğraf sonrası hastane yetkilileri ve Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği olayla ilgili soruşturma başlattı.


Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği olarak bu tip bir olayın tasvip edilmeyeceği belirtilirken, konuyla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi. Yetkililer ayrıca, fotoğraflardaki hastaların ameliyathaneye değil pansumana götürüldüğünü de dile getirdi. İki yıl önce faaliyete geçen 400 yataklı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavilerini yaptıran hasta ve hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Hastanedeki, karşılamadan güvenliğe, ilgiden temizliğe kadar her konuda dört dörtlük bir hastane olduğunu anlatan hasta ve hasta yakınları bu tip münferit olaylarla koca bir hastanenin zan altında bırakılmasının yanlış olduğunu söyledi.


Alaattin Özer isimli vatandaş, geçen günlerde eşinin de hastanede ameliyat olduğunu belirterek, böyle bir durumun söz konusu olamayacağını ve kendisinin öyle bir durumla karşılaşmadığını söyledi.
Zübeyde Çimen isimli hasta yakını ise, İstanbul’da yaşadığını belirterek "Burası güzel bir hastane. Öyle bir şey olacağını zannetmiyorum. Hastalara bakım dört dörtlük. Şimdi içeri girdik. Yoğun bakımda hastamız var anons yaptılar dışarı çıkmamız için gayet de güzel bir şekilde öyle hakaret falan yok. Hastanenin adını kötüye çıkarmak amaçlı yapmış olabilir” diye konuştu.


Başka bir hasta yakını da böyle bir durum olmasının söz konusu olmadığını belirterek, hastanede karşılamadan temizliğe kadar her şeyin çok güzel olduğunu belirterek, “Devamlı gidip geldiğimiz bir hastane öyle bir durum olamaz” dedi.

o
fotoğraf
sonrası
hastanede
inceleme
başlatıldı
Yorum (11)
halim harap
İnceleme başlatmak, soruşturma açmak. Tek icraatınız bu zaten. Yani şov yapmak.
0
Cevapla
ahmet
Burası Helicanatörün hastanesi değil mi?
0
Cevapla
heliconatör
Şimdi orda çalışmıyorum Dr Ahmet. Bence büyütülecek bir hadise değil. Bizim halkımız neyi şikayet edeceğini bilmiyor. Bu hastanenin bazı bölümleri merkez hastaneden 20 km uzaklıkta bulunan korucuk mevkisinde. Örneğin genel dahiliye poliklinikleri merkezde ancak Endoskopi korucukta. Dahiliyede Endoskopi isteği alan hasta 20 km yol gidip Endoskopi randevusu alıyor. Endoskopi gününde işlemini olup biyopsi sonucu için tekrar korucuka geliyor. Biyopsi sonucunu korucukta alıp 20 km yol katedip merkezde sonucunu gösteriyor. Dahiliyeci "bu sonucu bir de gastroenteroloji görsün" derse tekrar korucuğa sonuç göstermek için 20 km yol katediyor. Daha o kadar çok sıkıntı var ki Aziz nesinin romanlarını aratmaz.
0
Cevapla
druzm
haberde en az 7-8 hasta yakını böyle birşey olamaz,demiş peki bu fotoğraf bir halüsilasyon mu?olmuş işte,sık sık da oluyordur,başhekim habere karşı kendini korumak için yerel bir gazeteciye yazdırdığı haberi aynen yayınlamış medimagazin
0
Cevapla
md
Fotografı çeken hasta yakını el atsaymış da sandalyeyi iterek bir işe yarasaymış...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir