Medimagazin logo

"Noel baba" doktora destek

BURSA’nın Mudanya İlçesi’nde, yılbaşında ameliyatına katıldığı hastası 8 yaşındaki Zeynep Sude Kaya’ya moral vermek için, Noel Baba kostümü giyerek meslektaşları, hemşireler ve çalışanlarla ziyaretine gittiği iddasıyla sağlık müdürlüğü tarafından hakkında inceleme başlatılan Genel Cerrah İlker Şahin’e, Bursa Tabipler Odası ve Türk Cerrahi Derneği hastaneye giderek destek verdi.
Kaynak: HÜRRİYET
"Noel baba" doktora  destek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Bursa İl Sağlık Müdürü Dr.Özcan Akan ise, yanlış anlaşılma olduğunu, bunun inceleme ile ortaya çıktığını belirterek, "Doktorlar ve 15 personel hakkında hiçbir sorgulama yok. Dr. Şahin, bizim için çok değerli. Karşılıklı yapılan özür dilemen ardından görevinin başındadır. Tayinin çıkacağı dedikodusunu aslı yoktur" dedi.

MESLEKTAŞLARINA DESTEK AMACIYLA HASTANEYE GELDİLER

Sağlık Bakanlığı tarafından ’Çocuk Dostu hastane’ olarak seçilen Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi’nde görev yaparken küçük bir hastasını sevindirmek için hastanede giydiği Noel Baba Kostumü ile meslektaşları, hemşireler ve sağlık çalışanı 15 kişiyle Zeynep sude Kaya’nın evine gittiği için ifadesi alınan Opr.Dr.ilker Şahin’e meslektaşlarından destek geldi.

Bursa Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Kayıhan Pala, Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Erbil, bugün Mudanya’ya gidip Opr.Dr.Şahin’den gelişmeleri dinledi. Bursa Tabip Odası Başkanı Kayıhan Pala, hasta bir çocuğu güldürüp eğlendiren arkadaşlarının örnek davranışta bulunduğunu açıkladı.

Bu davranıştan rahatsız olan yöneticilerin arkadaşları hakkında aradan 2 hafta geçtikten sonra ifade vermek sorunda kaldığını belirten Prof.Dr.Pala, "Meslektaşlarımız ve arkadaşlarının ifadesinin alınması hasta çouğun hastaneye getirlemesini kınıyoruz" dedi.

Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Erbil de, yöneticilerin elinde tuttuğu, çalışanların üzerinde ’Demokles’in kılıcı’ gibi sallanan soruşturma yetkisinin yıldırma aracı olarak kullanılmasının Türkiye’de sıradan bir davranış haline geldiğini söyledi. "Gündelik hayatı bu kadar siyasileştirmeye ne hakkınız var?" diyen Erbil, şöyle devam etti:

"Çocuklarımızın masal kahramanlarını siz mi seçeceksiniz? Dr. Şahin, Keloğlan, Nasreddin Hoca kıyafeti giyse memnun mu olacaktınız? Sağlık Müdürlüğü her yıl, şu oyuncaklar, bu masallar kullanılacaktır diye bir liste mi yayınlayacak? Yoksa tümden mi karşısınız bu iletişim biçimlerine. Bu olay maalesef idareci baskının münferit bir örneği, ya da sağlık ortamında yaşadığımız kaosun yol açtığı bir çatışmadan ibaret değildir. Türkiye’de demokrasi, iyi niyet ve hoş görü ortamının tümüyle yok olduğunun bir göstergesidir. Sağlık Müdürünü istifaya, Sağlık Bakanını göreve, vatandaşlarımızı demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyorum."

"YANLIŞ YAPANLAR DOĞRULARI GÖRDÜ"

Dr. İlker Şahin de, sürecin bu noktaya gelmemesi gerektiğini anlatırken, "Hocalarım doğruları söyledi. Benim söylemek istediğim, yanlış yapanlar doğruları gördü, bizden özür dilediler, biz de onlardan özür diledik. Olay tatlıya bağlanırken önemli olan bir daha bunların olmaması ve bir çocuğun, doktorun ve annenin üzülmemesi. Sağlık Müdürümüz iş ortaya çıkınca, ’Keşke ziyarete beni de çağırsaydınız ben de gelirdim’ dedi. Bu toplumsal bilincin nereye geldiğini gösteriyor. Ben bundan sonra mesleğime daha iyi bir şekilde devam edeceğimi düşünüyorum ve bu arada bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

SAĞLIK MÜDÜRÜ:KARŞILIKLI ÖZÜR DİLEDİK SORUN GİDERİLDİ

Hastanede incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlık Müdürü Özcan Akan, "Bir kişinin Noel Baba kılığında dolaştığı şik?yetini aldık. Daha sonra bunun ne olup olmadığını araştırmak ve inceleme yapması için bir görevli gönderdik. Bu da kamuoyunda yanlış anlaşıldı. Bu yanlış anlaşılma yapılan incelemeyle ortaya çıktı. Doktorlar ve 15 personel hakkında hiçbir sorgulama yoktur. Doktor Şahin bizim için çok değerli olup karşılıklı yapılan özür dilemelerin ardından görevinin başındadır ve bu konunun uzatılmasına gerek olmayıp kendisinin tayininin çıkarılacağı dedikodusunun aslı yoktur" dedi.

"noel
baba"
doktora
destek
Yorum (3)
Frankie Bellevan
ve sevgili meslektaşlar,bir no(b)el baba öyküsü daha mutlu sonla böylece bitmiiiş.herkes ermiş muradına,biz çıkalım kerevetineee. jingle bells jingle bells jingle all the way ...
0
Cevapla
Okan
Buraya not düşüyorum. O doktor arkadaşın burnundan getirecekler.
0
Cevapla
Boş İşler
Bütün önemli olaylar bitti Doktor meslekteşımızın noel baba kıyafeti kaldı incelenecek.Olur şey değil yanuuu.Sağlık kurumunda çalışmıyorum,birgün çalışırsam çocuk servisinde çalışırım ve giydiğim kıyafetler araba temalı,bebek temalı,balon temalı kıyafetler olacaktır.Çocuklara çocuk gözüyle yaklaşmak gerekir.O zaman incelemeye alsınlar bakalım beni.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir