Medimagazin logo

Mezun olan doktorlar Hipokrat yemini etti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi’nde mezuniyet coşkusu yaşandı. Bu yıl 27’nci mezunlarını veren AÜ’de 103 doktor diplomalarını alarak Hipokrat yemini etti.
Mezun olan doktorlar Hipokrat yemini etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle mezuniyet coşkusu yaşayan 103 doktor, başarı belgelerini aldıktan sonra Prof. Dr. Kemal Emek’in okuduğu Hipokrat yeminini tekrarlayarak doktorluğa ilk adımlarını attı. Tıp Fakültesi Bölümü birincisi olan Betül Duvarcı ise plaketini AÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Dinç’in elinden aldı. Mezuniyet kütüğüne ismini taşıyan plakayı çaktıktan sonra konuşan Betül Duvarcı, 6 yıl boyunca okulda yaşadığı ilginç anıları aktardı.

Okuldan mezun olduktan sonra kendisini ve arkadaşlarını kaygılandıran bazı olayların olduğunu ifade eden Duvarcı, “Hekimliğin, hayal ettiğimiz yerde olup olmadığı bugün de biraz muallaktadır. Yeni oluşturulan hekimlik sistemi biraz da olsa bizim heyecanımızı azaltanlardan birisidir. Bir diğer düşüncelerinin de hekimlere yönelik giderek artan şiddet olaylarıdır. Bu da bizlerde kaygı uyandırıyor. Bir de verilen emeğin çoğu zaman maddi ve manevi karşılığını alamamaları düşündüren en büyük konulardır.” dedi.

Törende konuşan AÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Dinç, mezun olan öğrencilere gelecekteki hayatlarında başarılar diledi. Mezun öğrencilerin önlerinde uzun yıllar olduğunu ifade eden Oktay Dinç, “Mezun olan öğrencilerimizin anneleri ve babaları çocuklarınızın ülkenin her noktasına götüreceği sağlık hizmeti ile sizlerin ve bizlerin gurur kaynağı olacaktır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, onur ve başarı belgelerini alan yeni doktorlar 10. Yıl Marşı eşliğinde birlikte keplerini fırlatarak mezuniyetin coşkusunu yaşadı.
 

mezun
olan
doktorlar
hipokrat
yemini
etti
Yorum (3)
Pişman
Yemine "muayenehane açmayacağıma" diye ekleyin ha.
0
Cevapla
my
doktor olduğum için mutlu, kıvançlı, gururlu olduğum son gündü benim için mezuniyet. ardından hep gerçekler... ne kadar da yüzleşmek istemezsen hep engeller, setler...
0
Cevapla
HT
BU YEMİNİ HİPOKRAT KENDİ GELSE BUGÜN ETMEZDİ.YA KALDIRMAK YA GÜNCELLEMEK GEREK DERDİ EMİNİM.ZİRA ONUN ZAMANINDA KİMBİLİR HEKİME SAYGI VARDI.HİÇ DÜŞÜNMEDEN KENDİNİ ADAMAYI KABUL ETTİĞİ AKLI BAŞINDA BİR TOPLUM VARDI BELKİ DE.BUGÜN TOPLUMUMUZDA NANKÖRLÜK KADİR KIYMET BİLMEMEZLİK AYMAZLIK UMURSAMAMAZLIK HASETLİK FESATLIK ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR.İNSANLAR BİRBİRİNİN AÇIĞINI ARIYOR, KUYUSUNU KAZIYOR, KAZIKLIYOR, ÜÇ KURUŞA KULAĞINI DELDİRİYOR, BİRBİRİNE GÜNAHINI VERMİYOR, BEŞ KURUŞA ADAM ÖLDÜRÜLÜYOR,MENFAATİ İÇİN BİRBİRİNİ SATIYOR SIRTINDAN VURUYOR VE SİZ SİZE SÖVEN DEMİRLE SALDIRAN YUMRUK ATAN EMEĞİNİZE SAYGISIZ BU KİMSELER İÇİN KENDİNİZİ ADIYOR ÖMRÜNÜZÜ FEDA EDİYORSUNUZ.HADİ LAN ORADAN!...YOK ARTIK ÜÇ KURUŞA BEŞ KÖFTE.HERKESE ANLADIĞI DİLDEN VE HAK ETTİĞİ KADAR.FAZLASI ZARAR...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir