Medimagazin logo

Mehmet Müezzinoğlu'ndan yıpranma payı açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mecliste yaptığı konuşmada "Sağlık çalışanlarımıza yıpranma payı, fiili hizmet zammı ve hekimlerimizin emeklilik haklarının iyileştirilmesiyle ilgili düzenleme çalışmalarını sürdürüyoruz, önümüzdeki günlerde inşallah huzurlarınıza getirmeyi hedefliyoruz." dedi.
Kaynak: memurlar.net
Mehmet Müezzinoğlu'ndan yıpranma payı açıklaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Meclis genel Kurulunda, 2016 yılı merkezi Yönetim Bütçesiyle ilgili bir konuşma yaptı. Müezzinoğlu şöyle konuştu:

"Değerli arkadaşlar, insan kaynağımızda da çok ciddi artışlar sağladık. Sadece artış sağlamadık, dağılımda da adaleti temin etme gayreti içinde olduk. Bakınız, 2002 yılında, hizmet alımı dahil, 256 bin çalışanımız var iken bu rakamı 2015 yılında 568 bine ulaştırdık. Sağlık çalışanlarımıza yıpranma payı, fiili hizmet zammı ve hekimlerimizin emeklilik haklarının iyileştirilmesiyle ilgili düzenleme çalışmalarını sürdürüyoruz, önümüzdeki günlerde inşallah huzurlarınıza getirmeyi hedefliyoruz."

mehmet
müezzinoğlu'ndan
yıpranma
payı
açıklaması
Yorum (13)
UFUK UFUK
sayın bakanımdan 2015 yılında tekrarlanması planlanan ünvan değişikliğ sınavı ile ilgili 2016 yılına girmemize ragmen neden bir girişim veya açıklama yapılmadığını sormak istiyorum.bu konuda mağdur olan ve açıklama bekeyen sağlık personeli sayısının fazlalığına dikkat cekmek istiyorum
5
Cevapla
mustafa serdar
13.mayıs.2014 tarihli gazete Başbakan RECEP TAYYİP ERDOĞAN sağlık çalışanlarına yıpranma payı müjdesi verdi diye yazıyor,daha sonra aynı müjdeyi sayın Davutoğlu ve siz birkaç defa verdiniz ,bizler de her gün koşarak eve gidip hanım ve çocuklara bu müjdeyi verdik, çocuklar artık müjdeyi yemiyor ama hanım sesini şimdilik çıkartmıyor tıpkı sağlık personelleri gibi
22
Cevapla
halim harap
Ne düzenlemeymiş be! Yıllardır bitmedi. Ne zaman kürsüye çıkılsa düzenlemenin sürdüğü söylendi ama bitmedi gitti. Kusura bakma, inanacak kadar enayi değiliz.
18
Cevapla
Haldun Söğütlügil
Sayın Bakanım yıpranma payı fiili hizmet zammı ve biz hekimlerin emeklilik haklarının iyileştirilmesi ile yapacaklarınız hakkında şimdiden teşekkürü bir borç biliyorum. Saygılarımla arz ederim.
4
Cevapla
sıtkı sıyrılmış
Beni en çok siz yıpratıyonuz Bakan Bey.
29
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir