Medimagazin logo

Komalık edilen doktor konuştu: Bahçede çay içerken saldırdılar

Gaziantep'te hasta yakınları tarafından kemer ve demir sopalarla dövülen acil servis doktoru Esadullah Beğoğlu (36), çay almak için hastane bahçesine çıktığı sırada saldırıya uğradığını anlattı. Beğoğlu, "Bir anda hastane önünde 20 kişi saldırdı. Kemerlerle, demir sopalarla saldırdılar. Canımızı zor kurtardık. Kafamda 15 dikiş var. Omuz ve boynumda yara izleri var. Kolumu ısırdılar. Sırtımda ve kalçalarımda demir sopa ve kemer izleri var" dedi
Kaynak: DHA
Komalık edilen doktor konuştu: Bahçede çay içerken saldırdılar
Dr. Asadullah Begoğlu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, önceki gece kentteki özel bir hastanenin acil servisinde meydana geldi. Ekrem G., yüksek ateş şikayeti ile çocuğunu hastaneye getirdi. Damar yolunun geç açıldığını iddia eden Ekrem G., acil serviste bağırıp, küfürler etmeye başladı. Bu sırada hastane güvenliği tarafından sakinleştirilen baba, yakınlarını çağırdı. Kalabalık grup, hastane bahçesinde acil servis doktoru Esadullah Beğoğlu, hastane gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık ile güvenlik görevlisi Gökhan Hacı Yunus'u darbetti. Demir sopa ile başına vurulan Beğoğlu, ilk müdahale sonrası Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.

Yoğun bakımdan çıktı

Bir gün yoğun bakımda kalan Beğoğlu, hayati tehlikeyi atlatınca servise alındı. Saldırı ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde; hasta yakınlarının kalabalık bir grup ile hastane bahçesinde doktora saldırdığı anlar yer aldı. Soruşturma kapsamında polis ekipleri, Ekrem G. ile 1 şüpheliyi gözaltına aldı. İşlemleri sonrası Ekrem G. tutuklandı, diğer şüpheli serbest bırakıldı.

'Bir anda, hastane önünde 20 kişi saldırdı'

Hastanede tedavisi süren Esadullah Beğoğlu, "Hastane acil biriminde nöbetteydim. Yüksek ateş, kusma ve sıvı kaybı gerekçesiyle bir çocuk hastaneye getirilmiş ve serum tedavisi istemişler. Hemşire arkadaşlar damar yolunu bir defa denemişler; bulamamışlar. Bunun üzerine acil birimde bağırıp, çağırıp dışarı çıkmış. Biz de o sırada diğer acil hekimi ve gece müdürü ile çay almak için hastane bahçesine çıkmıştık. Bu sırada çocuğun babası telefonla birilerini arayıp, hastaneye çok sayıda adam toplamış. Bizim bundan haberimiz yok. Çünkü kendisi ile herhangi bir tartışmamız, sözlü münakaşamız olmadı. Bir anda hastane önünde 20 kişi saldırdı. Kemerlerle, demir sopalarla saldırdılar. Canımızı zor kurtardık. Kafamda 15 dikiş var. Omuz ve boynumda yara izleri var. Kolumu ısırdılar. Sırtımda ve kalçalarımda demir sopa ve kemer izleri var" dedi.

'Biz sağlıkçılar da bir annenin evladıyız'

Sağlıkta şiddetle mücadele yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğini söyleyen Beğoğlu, "Doktorlar ve sağlıkçılar bu işin ne kadar hayati bir mesele olduğunu bilirler. Darp sonrasında kusma, çift görme durumlarını yaşadım. Yoğun bakıma alındım. Bilincim gitmişti. Hayati tehlikeyi atlattım, yoğun bakımdan çıktım ancak daha kötü sonuçlar da olabilirdi. Keşke bu şiddet olaylarının cezai bir caydırıcılığı olsa. Bu olayı yaşadık, başkası yaşamasın. Tutuklanan kişiye hak ettiği cezasının verilmesini istiyoruz. Biz sağlıkçılar da bir annenin evladıyız. Bizim de çocuklarımız var. Bugün bana oldu; yarın, öbür gün başkasının da başına gelecek. Artık sağlıkta şiddetle mücadele yasasının çıkmasını istiyoruz" diye konuştu. 

Hasta yakınlarının demir sopayla saldırdığı doktor ağır yaralandı; hayati tehlikesi devam ediyor

gaziantep
asadullah begoglu
doktora saldiri
Yorum (13)
MUSTAFA TOSUN
geçmi̇ş olsun
13
Cevapla
bu ne yaa
resmen linç etmek için saldırmışlar, 20 kişi. bunun kanuni olarak bir karşılığı olması şart,yoksa önü alınmaz bu rezaletin. ilk etapta bu 20 kişinin tespit edilip yakalanması ve adli mercilere teslim edilmesi gerekiyor. sağlık bakanımızın duyurduğu yeni kanuni düzenlemeyi ivedilikle bekliyoruz.
34
Cevapla
Devrimci Derviş
o y u n a g e l m e y i i i n. sağlıkta şiddet yasası tuzaktır. yasalar istisnasız uygulansın, garibanlara acı çektirenlere devleti yönetenler af çıkartmaya kalkmasın, tüm şiddet olayları eşit şekilde cezalandırılsın. çocuğa şiddet, kadına şiddet, sağlıkçıya şiddet derken gücümüz bölünüyor.
14
Cevapla
Ne önemi var
özel hastanede bu olursa...
8
Cevapla
Amelehekim
neysek 1 kişi yakalanmış 20 kişiden, diğerleri serbest. sukredelim adaletimize ve bakanımızın sahip çıkmasına dimi yani. ya o bir kişi de serbest kalaydi. muhtemelen 1-2 güne kalır. hakimler hekime adalet dağıtmamak için baya direniyor...
14
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir