Medimagazin logo

Kahramanmaraş’a tam donanımlı 4 ambulans alındı

Kahramanmaraş Valiliği İl Özel İdare’si tarafından şehre 4 adet ambulans alındı. Alınan ambulanslar Kahramanmaraş Valiliği bahçesinde yapılan törenle İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi. Ambulansların içlerinin tam donanımlı olduğu gözlendi.
Kahramanmaraş’a tam donanımlı 4 ambulans alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Sağlık personelleri tarafından da ambulans içerisindeki bazı aletlerin denemesinin yapıldığı törende ilginç görüntüler yaşandı. Şişme yatağın şişirilerek hastanın nasıl götürüleceğini ve yatakta ki konforu göstermek için deneme yapan sağlık personelinin kalktıktan sonra yatakta oluşan vücud izi dikkat çekti.
İl Sağlık Müdürü Reha Hüdayioğlu, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ile törene katılanlara ambulansları ve içlerindeki donanımları bizzat kendisi tanıttı.

Alınan ambulansların birinin Kahramanmaraş’ın büyük İlçelerinden Elbistan’a tahsis olacağı, birinin de huzurevinde yaşlıların hizmetine tahsis edileceğini söyleyen Vali Kocatepe daha sonra şunları söyledi; ’’Kahramanmaraşımız da hasta nakil konusunda sıkıntıları gidermek için, İl Özel İdaresi olarak 4 tane ambulans satın alma kararı aldık. Normal dayanıklı, arazi şartlarına uygun olsun diye düşündük ve mümkün olduğu kadar iyisini almaya çalıştık. Gördüğünüz araçlara 540 bin lira bedel ödeyerek satın aldık. İnşallah bundan sonra hasta nakil konusunda şikayetler daha da azalmış olur.‘’

Vali Kocatepe ambulansların ruhsatlarını ambulans şoförlerine verdi. Tören sonrasında ambulanslar şehir turu yaptı.

kahramanmaraş’a
tam
donanımlı
4
ambulans
alındı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir