Medimagazin logo

Kaç hekim geçici görevli çalışıyor?

CHP'li Özgündüz'ün soru önergesine Sağlık Bakanı'nın verdiği yanıt, kadrosu kamu hastanesinde olup geçici görevli 183 hekimin olduğunu ortaya koydu.
Kaynak: gercekgundem.com
Kaç hekim geçici görevli çalışıyor?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz'ün soru önergesine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun verdiği yanıt, kadrosu Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK)'nda olup TKHK dışında geçici görevli 183 hekimin olduğunu ortaya koydu.

CHP'li Özgündüz, "Hastane hekimlerinin başka kurum ve kuruluşlarında görevlendirilmesi sürekli başvurulan bir yöntem midir?" diye sordu.

Soru önergesini yanıtlayan Sağlık Bakanı, kadrosu hastanede olup kendi kurumu dışında geçici görevli olarak çalıştığı için aylıksız izinli sayılan doktor sayıları hakkında bilgi verdi.

Sağlık Bakanının verdiği yanıt, kadrosu TKHK'da olup TKHK dışında geçici görevli hekim durumunu ortaya koydu. Buna göre; 4 eğitim görevlisi, 87 uzman tabip, 92 tabip olmak üzere toplam 183 hekimin kadrosu TKHK'da olup TKHK dışında geçici görevli bulunuyor.

Rekor ise Ankara'da bulunuyor. Ankara'da 75 hekimin kadrosu hastanede olup kendisi geçici görevli olarak çalışıyor.

kaç
hekim
geçici
görevli
çalışıyor?
Yorum (3)
port
120000 doktorun 9000 i müdür başhekim yardımcısı.bu adamlar doktor kıtlığında doktorluk yapmıyor.meslektaşlarının kazandığı paraya ortak oluyor.hatta tavandan döner alıyorlar.nerde adalet.emekçinin hakkını yedirmek neye hizmet.
0
Cevapla
hekimoğlu
balıkesirde millet bedel ödeye ödeye yanlış ortaya çıkıyor ayyuka çıkınca koltuk gitmesin dışarı çıkmasın diye o zaman müdahele ediliyor.kardeşim oraya buraya milleti neden geçici görevlendiriyorsun.öngöreceksin duruma göre strateji belirleyeceksin.makamı yatarak tavandan maaş alma yeri olarak kullanmayacaksın.bişey dedimmi Allahtan kitabdan bahsedersiniz ama bu millete hizmet noktasında bir kez gece nöbet tutmadan akp geldi geleli yatarak maaş alıyor idareceiliğide ağzınıza gözünüze bulaştırıyorsunuz.tuvaletlerde fırça yok yaa doktorlar tuvalete gitmeye utanıyor.pisliğin içine gidiyorsun tuvalete.insan yöneticiyse hastaneyi her gün gezer devamlı toplantı yapar sorunlar nedir daha iyi nasıl olur başarmaya çalışır.yatarak maaş alıp hoca geçinerek müslümanmı oldu şimdi tamammı yani.peki olması gereken hizmeti veremediğin için senin yerine başkası olsa daha iyi hizmet vereceğinden o koltuğu işgal ettiğin için kul hakkına girmen ne olacak.SİZ AKP GİTTİĞİ AN ELİNİZE STETESKOP ALIP ACİLDE NÖBET TUTACAK BİR GÜN OLSUN MİLLETE HİZMET ETMENİN TADINI ALACAK UYKUSUZ KALACAK BİRDE BÖYLE SEVAP KAZANMAYI HOCALIK SATMAYI MÜSLÜMAN GEÇİNMEYİ DENEEYECEKSİNİZ.sorun çözme yerine nasıl olsa doktorlar uşağı ya beyefendilerin yazarım bir görelendirme eşşek gibi gider çalışır diyor.ailesi varmı perişan olurmu düşünme yok.lan siz ne biçim insansınız.yöneticilik iş bitirmektir amirlik taslamak iki yazı yazıp geçici görev çıkarmak değildir.şahsen özel hastanem olsa sizi kapıdan içeri adam diye sokmam bırak yönetici yapmayı.TÜRK MİLLETİNİN HAKKI HARAM OLSUN SİZE BEN kendi adıma bunu derim.
0
Cevapla
uzm.dr
Balıkesirde doktorların pek çoğu geçici görevlendirmelerden dolayı perişan halde. Yarın nerde geçici görevde olacağın belli değil. Mesela 100km uzaktaki bir ilçeye bir haftalığına görevlendiriliyorsun ve gittiğin yerde haftasonu da dahil icapçısın; 100km ötedeki evimden yarım saatte icaba nasıl gelirim dediğinde , "o senin sorunun" deniyor. Ayrıca doktorların hastane yönetimleriyle de arası iyi değil; sürekli ceza, yaptırım, resmi işlem, soruşturma, mobbing.. Anladığım kadarıyla genel sekreter de "sorun bana değimesin de, kendi aranızca halledin" havasında. Yani biz doktorların dertlerimizi anlatabileceğimiz "samimi" biri yok karşımızda. Türkiyede hekimlerin yönetimden bu kadar sıkıntı çektikleri başka bir il var mıdır bilemiyorum..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir