Medimagazin logo

İzmir'in 6 üniversitesi platform çatısında birleşti

İzmir'de faaliyet gösteren altı üniversitenin rektörleri eğitim kalitesini arttırmak, üniversite halk kaynaşmasını sağlamak ve ortak etkinlikler düzenlemek için platform çatısı altında bir araya geldi.
İzmir'in 6 üniversitesi platform çatısında birleşti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
İzmir'de faaliyet gösteren altı üniversitenin rektörleri eğitim kalitesini arttırmak, üniversite halk kaynaşmasını sağlamak ve ortak etkinlikler düzenlemek için platform çatısı altında bir araya geldi.Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ın ev sahipliğinde Murat Köşkü'nde ortak bir basın taplantısı düzenleyen Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Sezgin, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Zafer İlken ve İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Atalay, ilk etkinliklerinin 14 Mayıs tarihinde düzenlenecek İzmir Üniversiteleri Şenliği olacağını açıkladı.

İzmir üniversitelerinin hem akademik hem de sosyal, kültürel ve sportif alanlarda dayanışmasını sağlamak istediklerini belirten Platform Dönem Başkanı EÜ Rektörü Yılmaz, İzmir'i bir üniversite şehri olarak konumlandırmak için projeler üreterek dünyayla yarışmak istediklerini söyledi. Bu oluşumun bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Rektör Atalay ise, "Bu platform, üniversitelerde akademik rekabetin nasıl olması gerektiği konusunda örnek teşkil edecektir. Unutmayalım ki bir hayali gerçekleştirmek için harekete geçtik. Hayalleri olmayanların hayalleri gerçekleşmez." şeklinde konuştu. Altı üniversitenin öğrencilerinin şenlik kapsamında bir araya geleceğini açıklayan Rektör Sezgin de bu güç birliğinin üniversite ile sanayi işbirliğine de katkı sağlayacağını ifade etti. İzmir'in bilim arenası potansiyeline sahip bir şehir olduğunu vurgulayan Rektör Barkan, ortak sinerjinin şehrin gelişimine faydalı olacağını söyledi. Kendisinin de üniversite platformu kurma yönünde bir fikri olduğunu ancak Prof. Dr. Yılmaz'ın önce davranıp geçen yıl aralık ayında teklif getirdiğini belirten Rektör Füzün ise bu işbirliğini düşünmeden kabul ettiğini söyledi.

Zaman
i̇zmir'in
6
üniversitesi
platform
çatısında
birleşti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir