Medimagazin logo

İstirahat raporları 3 günde gönderilsin

Sağlık Bakanlığı, elektronik ortamda düzenlenemeyen geçici iş göremezlik raporlarının, 3 gün içinde ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) birimine gönderilmesini istedi.
İstirahat raporları 3 günde gönderilsin
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sosyal Güvenlik Kurumundan Sağlık Bakanlığına gönderilen yazıda, geçici iş göremezlik belgesi ve sağlık kurulu raporlarının birer nüshasının, 3 iş günü içinde sigortalının iş yerinin bulunduğu sosyal güvenlik il müdürlüğü ya da sosyal güvenlik merkezine, sözleşmeli ülke sigortalısının belgesinin ise sağlık yardım belgesini düzenleyen il müdürlüğü ya da merkeze gönderilmesinin öngörüldüğü anımsatıldı.

SGK'nın yazısında ayrıca, elektronik ortamda düzenlenemeyen, bu nedenle elle yazılan istirahat raporlarının biriktirilerek toplu olarak gönderildiğine ilişkin şikayetler ulaştığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, bunun üzerine istirahat raporlarının 3 gün içinde gönderilmesine ilişkin genelge yayımladı.

Genelgede, SGK'dan bakanlığa gönderilen yazıya atıfta bulunularak, bu konuda yaşanan aksaklığın giderilmesi istendi.

Bakanlığın genelgesinde, manuel düzenlenen istirahat raporlarının, biriktirilmeden 3 iş günü içinde sigortalının iş yerinin bulunduğu SGK il müdürlüğü ya da sosyal güvenlik merkezine, sözleşmeli ülke sigortalısının belgesinin ise sağlık yardım belgesini düzenleyen il müdürlüğü ya da merkeze gönderilmesi için gerekli titizliğin gösterilmesi gerektiği belirtildi.

i̇stirahat
raporları
3
günde
gönderilsin
Yorum (1)
bekir özeren
zaten elektronik ortamda hemen gönderilmiyormuydu? bu neyin genelgesi? acziyetin ilamı mı? evet. aynen böyle. türkiyede e-kral çıplak.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir