Medimagazin logo

İstifa eden doçent: Ölmüş bir Mehmet'in kimseye faydası olmaz

Bir hasta yakınının CİMER'e yazdığı şikayet dilekçesinde şiddet ve tehdit içerikli ifadeler kullandığı gerekçesiyle öldürülme endişesi taşıdığını belirterek Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ndeki (AFSÜ) görevinden istifa eden hematoloji hekimi Doç. Dr. Mehmet Özen, "Konunun gündemde kalmaya devam edecek olması, hayati tehlikemi artırıyor" dedi
Kaynak: DHA
İstifa eden doçent: Ölmüş bir Mehmet'in kimseye faydası olmaz
Doç. Dr. Mehmet Özen
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AFSÜ'de ve Afyonkarahisar'da tek hematoloji hekimi olan Doç. Dr. Mehmet Özen, bir hasta yakınının randevu alamadığı gerekçesiyle CİMER'de yazdığı dilekçede, bölümdeki sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve tehdit içeren ifadeler kullandığını gerekçe göstererek, dün görevinden istifa etti. 'Öldürülme endişesi taşıyorum' diyerek istifa eden Doç. Dr. Özen, bu konunun gündemde kalmasının hayati tehlikesini devam ettirdiğini söyledi.

'Ölmüş bir Mehmet'in kimseye faydası olmaz'

Konuyla ilgili konuşmak istemediğini söyleyen Doç. Dr. Özen, "Çünkü bunu söyleyen kişi daha dışarıda. Yani 10 gündür de işlem yapılmadı. Bu konunun gündemde kalmaya devam edecek olması, hayati tehlikemi artırıyor. O yüzden konu kapansın istiyorum. Rektörlükle, dekanlıkla buradaki diğer hocalarımla herhangi bir sıkıntım yok. Herhangi bir baskı olmadı, sadece bunu söylemek istedim. 

Şehrin tek hematoloji uzmanı CİMER'den gelen tehditler sonrası istifa etti

Ben sosyal medya hesaplarımı kapatmak zorunda kaldım. Ancak herhangi bir mobbing falan yok. Burada gayet rahat çalıştık arkadaşlarla. Ben 2006 yılında ABD'den teklif aldım gitmedim. 2013'te İngiltere'den teklif aldım gitmedim. Eğer izin verirlerse Türkiye'de kalmaya çalışacağım. Ama Afyon'da kalmam mümkün değil, başka bir ilde olacağım. Gideceğim yeri de söylemeyeceğim. Ölmüş bir Mehmet'in kimseye faydası olmaz, en azından başka il benden fayda görür" diye konuştu.

Dahiliye ve pediatri yan dalları boş kaldı

 

doc dr mehmet ozen
cimer
afyonkarahisar
doktor
hematoloji uzmani
Yorum (14)
Coşkun KBB uzmanı
doktor arkadaşa hak veriyorum.bir kişi çalıştığı yerde huzurlu ve mutlu olmalı, gerisi boş.bu arkadaş gibi pekçok doktor yılgınlığa düştüğü ve haftada birkaç tane şikayete cevap yazmaktan bıktığı için emekliliği geldiyse emekli olup sevdiği mesleğini bırakmak zorunda kalıyor, maalesef.
60
Cevapla
Devrimci Derviş
taşları bağlayıp köpekleri salanlar kınalarını şimdiden yakmıştır.
46
Cevapla
memet dr
mehmeti asistanligindan tanirim, cok iyi doktordur. baska yere gidecegim, gidecegim yeri de söylemeyecegim demis. sorun sadece afyon degil, toplumun ayari bozulmus, cehalet kutsanmis. kacis yok yani.
23
Cevapla
dr
ölümle tehdit altında aklı başında kim çalışır kiiiiiim?###.caydırıcı bir karşılığı olması lazım bunun.kanun düzenlemesi şaaaart. tehdit ağızdan çıktı mı i ç e r i i i...cezaevi ya da akıl hastanesi. aklı başına gelinceye kadar.....
8
Cevapla
Nebi koşar
doktor olmak kolay değil dersler çok ağır emek ister. tabii makama ulaşınca ben kimseyi tanımam şeklinde yaklaşımda bulunmamak gerekiyor özel muayenehane ne ise o doktor devlet hastanesindeki hastaya da aynı hassasiyeti gösterirse sorun kalmaz istisnalar hariç onlarda şizofren. psikolojik vakalar.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir