Medimagazin logo

Şehrin tek hematoloji uzmanı CİMER'den gelen tehditler sonrası istifa etti

Afyonkarahisar'ın tek hematoloji hekimi olan Doç. Dr. Mehmet Özen, bir hasta yakınının CİMER üzerinden resmi olarak yazmış olduğu tehditler sonucu, can güvenliğinin olmadığı gerekçesi ile istifa etti
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Şehrin tek hematoloji uzmanı CİMER'den gelen tehditler sonrası istifa etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörlüğü'nce yapılan yazılı açıklamaya göre, göreve yeni başlayan Doç. Dr. Mehmet Özen kendisinden 3-4 ay öncesine kadar bölümde doktor olmaması nedeniyle  biriken hastaların mağduriyetini gidermek için yoğun şekilde çalışıyordu.

Gece geç saatlerde hematoloji bölümüne randevu almak için hastaneyi arayan bir hasta yakını, bölüme ulaşamadığını belirterek CİMER üzerinden bölümde görev yapan hekim ve sağlık çalışanlarına tehditler yağdırdı. 

CİMER'de yer alan ifadelerin SABİM aracılığıyla Doç. Dr. Mehmet Özen'e bildirilmesinin ardından Doç. Dr. Özen, geldiğinden beri yoğun bir şekilde çalışarak hastaları muayene ettiğini, hasta yoğunluğundan dolayı geç vakitlere kadar hastanede kaldığını, daha önce çalıştığı hastanelerde hiçbir hastası ile sorun yaşamadığını ve tehdit almadığını, bu tehdit nedeniyle moralinin çok bozulduğunu, çalışmak istemediğini, yakın tarihlerde Konya’da bir hekimin bir hasta yakını tarafından öldürüldüğünü, kendisinin de başına böyle bir durumun gelebileceğinden endişe ettiğini belirterek istifa etti.

AFSÜ yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Maalesef ilimizin tek hematoloji hekimi olan Doç. Dr. Mehmet Özen, bir hasta/hasta yakınının açık olarak ve CİMER üzerinden resmi olarak yazmış olduğu tehdit/şiddet ifadeleri sonucu, can güvenliğinin olmadığı gerekçesi ile istifa etmiştir."


 


 


 

afsu
hematoloji uzmani
istifa
doc dr mehmet ozen
Yorum (35)
dr
hadi bakalım,nolucak şimdi? önüne gelen cimerden doktora sallıyor gitsin. tehdit hakaretin bini bir para. etkisi,sonucu şekilde görüldüğü gibi..nolucak şimdi binlerce hematoloji hastası ? kim bunun sorumlusu? tehditçi,hakaretçiye bir yaptırım gelmezse(göstermelik değil ) doktor kalmıyacak...
55
Cevapla
hüsnü mübarek
cimer'den doktoru şikayet ve tehdit eden ve neticesinde doktorun istifa etmesine neden olan; bu vesileyle hastaların mağduriyetine sebebiyet veren, kamu hizmetinin aksamasına sebebiyet veren şahısa kamu hizmetlerinin sunumunu engellediği için bir ceza verilecek mi?
82
Cevapla
ty
@hüsnü mübarek hayır verilmeyecek.mecburi hizmetten veya geçici görevle yeni br kurban bulunacak.
13
Cevapla
Devrimci Derviş
@hüsnü mübarek , cem yılmaz bu espirinizin kullanım hakkını mutlaka almak isteyecektir.
6
Cevapla
yg
i̇lk yapılacak şey "sağlık çalışanına görevinden dolayı sözlü veya fiziki şiddet uygulayan kişi tutuklu yargılanır " hükmünü yasalar eklemek gerekir. ya değilse kişi ne tür şiddet uygularsa uygulasın sağlıkçı ölmediği sürece adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyor.
30
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir