Medimagazin logo

İşte Nihat Tosun'un veda mesajı

İşte Nihat Tosun'un veda mesajı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Son on iki yıldır yürütülen Sağlık Dönüşüm Programının çalışmaları süresince, Başhekimlik, Müsteşar Yardımcılığı ve nihayet beş seneyi aşkın süredir de Müsteşarlık görevlerini yürütme bahtiyarlığını Rabbim şahsıma nasip etti.

 

İdari görevler bir bayrak yarışıdır; vaktinde, tadında ve uygun bir şekilde bayrağın tesliminin yapılması gereken bir an mutlaka vardır. İşte bu günün o gün olduğu kanaatiyle; bugüne kadar şerefle ve kibirden uzak gururla yürüttüğüm Müsteşarlık görevinden bu şekilde ayrılmaktan ve görevi teslim etmekten de aynı şekilde gurur duymaktayım.

 

Bu görevleri yürütme şerefini bana tevdi eden başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye, önceki Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’a ve mevcut Bakanımız Uz. Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na saygı ve teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu süreçte birlikte çalışma fırsatını bulduğum tüm mesai arkadaşlarıma ve Bakanlığımız bünyesinde olsun veya olmasın tüm sağlık ordumuza ve sağlık sektörünün paydaşlarına da fedakâr çalışmaları ve katkılarından dolayı bu vesileyle teşekkürlerimi sunuyorum.

i̇şte
nihat
tosun'un
veda
mesajı
Yorum (23)
S. Ç.
Sen ve o eski müdürüne hakkım haram olsun.
0
Cevapla
İ.G.
Sayın Tosun ben stajer iken siz daha 1.-2. sene asistanıydınız. Sizi iyi tanıyan birisi olarak sağlıkta geldiğimiz içler acısı durumda sizin de tuzunuzun olması hiç hoş olmadı. Yüz yüze görüşme imkanım olursa konuacağım inşaallah.Şurası kesin: Erzurum A.Ü. Ortopedi asistanı müsteşar Tosun tamamen farklı. Rabbimin huzurunda kuş gribi dahil hereyi tartıacağız. Makamı terkettiğiniz gibi bir gün dünyayı da terkedeceğiz. Birisinin sesi soluğu çıkmıyor imdilerde. Unutulmadı unutulmayacaksınız. Aliden kesip Veliye bağıta bulunmak hizmet ise herkes yapar. Allah Bakara suresinde tam da bunu tarif ediyor. Tabii zemmederek.
0
Cevapla
ismail erışık
makamlar gelip geçicidir gök kubbede hoş bir seda bırakmalı hayırlı işler
0
Cevapla
Hüseyin Demirel
Kibirden uzak (!) yürüttüğünüz görevinizden güle güle gidiniz sevgi kelebeği...
0
Cevapla
Tekin Yüzer
Sayın Müsteşar,Sağlık Camiasının özellikle de hekimlerin sesine kulak tıkadınız.Bu camia özellikle de üstüne basa basa söylemek zorundayım muhafazakar camia sizi hayırla yadetmedi.Performans sistemi denen haram sistemine olan uyarı ve eleştirilerimiz de bile bizleri dinlemediniz muhatap almadınız ve kulak tıkadınız.Bu sistemle hekimleri haramla hem hal ettiniz.Aile Hekim Puanlandırma sistemiyle öyle bir hekim kesiminin maduriyetine sessiz kaldınız ki bu yeryüzünde bunu telefi etmek imkansızdı.Uyardık önerilerimizi yok saydınız.Bu dünyayı bilmem ama ahiret için yüzbinlerle nasıl helalleşirsiniz bunu düşünün.Bir mümin olarak ben yine de hakkımı helal etmek zorundayım.Ama çok kırdınız çok.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir