Medimagazin logo

İstanbul'da mide botoksu sonrası ölümde iki doktor için karar!

İstanbul Tuzla'da mide botoksu ameliyatı sonrasında 1 kişinin hayatın kaybetmesinin ardından gözaltına alınan 2 doktor adli kontrol şartıyla ikinci kez serbest bırakıldı
Kaynak: DHA
İstanbul'da mide botoksu sonrası ölümde iki doktor için karar!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tuzla'da özel bir hastanede mide botoksu yaptıran bazı hastaların çift görme, tansiyon yükselmesi ve mide bulantısı gibi semptomlar yaşaması üzerine inceleme başlatıldı. 

Yapılan çalışmalarda mide botoksu yaptıran hastaların yoğunlukla İstanbul ve İzmir'de ameliyat oldukları, farklı il ve ilçelerdeki hastalarla birlikte toplam 31 kişinin aynı sorunları yaşadıkları belirlendi.

Mide botoksu sonrası ölüm: İnceleme başlatıldı, 2 doktor gözaltında

 Tuzla'daki hastanede tedavi gören 46 yaşındaki Türkmenistanlı Aylar Korhanova 23 Mart’ta hastanede hayatını kaybetmişti.

Doktorlar serbest

Hastaların şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında hastanenin yetkilisi doktor C.C.E., operasyonu yapan doktor Ş.Ş. ve firma sahibi C.T.'yi gözaltına alarak ameliyat öncesi ve ameliyat sırasında kullanılan 6 ilaca el konulmuştu. 

Yakalanan şüphelilerden C.C.E. ve Ş.Ş. işlemleri sonrası adli makamlarca serbest bırakıldı. Türkmenistanlı Aylar Korhanova ölümü sonrasında doktorlar C.C.E. ve Ş.Ş. tekrar gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından 'taksirle ölüme neden olma' suçundan Anadolu Adalet Sarayına sevk edilen 2 doktor adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Bakanlıktan İstanbul ve İzmir'de mide botoksu yapan iki merkeze soruşturma

mide botoksu
doktor
tuzla
serbest
Yorum (1)
Devrimci Derviş
uykusuz geceler; nerden seçtim bu mesleği, neden yaptım bu uygulamayı, serzenişleri ve kim beni kurtarır, ne kadara kurtarır arayışları.
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir