Medimagazin logo

İntörn doktor Nida Nur'u 6 el ateş edip sakat bıraktı! Mahkemede şoke eden savunma

Mersin'de intörn doktor Nida Nur Nergiz'i (24) pompalı tüfekle 6 el ateş edip, sakat kalmasına neden olan eski erkek arkadaşı teknisyen Ersin Karakuş (32), 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, "Bir anlık sinirle ayaklarına doğru ateş ettim. Öldürme niyetim yoktu" dedi. Nergiz'in avukatı Uğur Köksal ise “6 defa ateş ediyor. Israrla ateş etme, dur demesine rağmen ateş etmeye devam ediyor. Sanık haksız tahrik indirimi almak istiyor. Üst sınırdan ceza almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı
Kaynak: DHA
İntörn doktor Nida Nur'u 6 el ateş edip sakat bıraktı! Mahkemede şoke eden savunma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, 23 Ekim'de Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi'nde meydana geldi. Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde teknisyen olan Ersin Karakuş, aynı hastanede intörn doktor olan Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Nida Nur Nergiz'in evinin bulunduğu sokağa gitti. Burada bir süre araçta bekleyen Karakuş, evine doğru yürüyen eski kız arkadaşı Nergiz'i görünce inip, tüfekle ateş etti. 

Saçmaların isabet ettiği Nergiz ağır yaralandı. Nida Nur Nergiz, çevredekilerin çağırdığı ambulansla Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Nergiz'in sağ bacağı, diz üstünden ampute edildi. Olaydan bir gün sonra yakalanan Karakuş ise tutuklandı.

Kardeşini arayıp, olayı itiraf etmiş

Ersin Karakuş hakkında 'Kadına karşı tasarlayarak nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle Mersin 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Karakuş'un işten çıktıktan sonra evine giden Nergiz'e sokakta tüfekle ateş ettiği belirtilen iddianamede, 'öldürme kastıyla' hareket ettiği ifade edildi. İddianamede sanığın, olaydan sonra intörn doktorun kız kardeşine 'Az önce kardeşini vurdum, kanlar içinde yatıyordu' şeklinde ses kayıtları attığına yer verildi.

'Bir anlık sinirle ayaklarına doğru ateş ettim'

Davanın ilk duruşması bugün 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya tedavisi süren Nergiz ve ailesi katılmazken, sanık Karakuş tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan sanık Karakuş, olayda öldürmek kastıyla hareket etmediğini savundu. Nergiz’in kendisini aldattığını öne süren Karakuş , "Adana'ya dökecekken yolda tesadüfen gördüm. O gün ilaçlarımı almamıştım. Bir anlık sinirle ayaklarına doğru ateş ettim. Öldürme niyetim yoktu. Pişmanım. İntihar etmeye karar vermiştim. Tüfek o yüzden arabadaydı. Kendisini beklemiyordum. Sokaktan çıkarken gördüm. Tüfeği güvenlik amacıyla araçta tutuyordum. Kaç defa ateş ettiğimi hatırlamıyorum” dedi.

Daha önce Nergiz ile defalarca ayrıldıklarını iddia eden Ersin Karakuş, “Ablası bizi ayırmaya çalışıyordu. Bir anlık nefretle ses kayıtlarını attım” diye konuştu.

'Kardeşim onu reddettiği için bu olay yaşandı'

Duruşmada tanık olarak dinlenen kardeşi Büşra N.Y. ise "Şahsın kardeşimi ısrarla rahatsız ettiğini biliyorum. Şahsı ailem tanımıyor. Evliliğe hazırlık durumu yok. Kısa süreli bir birliktelik olmuş ama kardeşim sonlandırmış. Kardeşim asla aldatmadı. Kardeşim onu reddettiği için bu olay yaşandı. Kardeşim yoğun bakımdayken telefonunu incelediğimde sürekli bir ısrar, görüşme talebi olmuş" diye konuştu.

Tarafları dinleyen mahkeme, sanığın cezaya ehliyetinin olup olmadığına dair rapor alınması, dosyada bulunan tanıkların dinlenmesi için hazır edilmesine ve eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

'Haksız tahrik indirimi almak istiyor'

Duruşmanın ardından adliye binası önünde dava avukatları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri açıklama yaptı. Nergiz'in avukatı Uğur Köksal, "Bu vahşice işlenen bir cinayete teşebbüs dosyasıdır. Nida Nur yaklaşık 15 ameliyat geçirdi. Sağ bacağını kaybetti, sol bacağını kaybetmek üzere. Vücudunda hala saçma taneleri var. 6 defa ateş ediyor. Israrla ateş etme, dur demesine rağmen ateş etmeye devam ediyor. Sanık haksız tahrik indirimi almak istiyor. Üst sınırdan ceza almasını istiyoruz" ifadesini kullandı. 

İntörn doktor Nida Nur'u vurup sakat bırakan eski erkek arkadaşına 20 yıl hapis istemi

intorn doktor
nida nur nergiz
doktor
mersin
Yorum (4)
Deli Dumrul
ey cemaat-i tohturiyyyn!!! her zaman: işe gidip işten çıkarken yeddi (7) ayetel kürsi okuyun.........
10
Cevapla
İsmail yetenek
oh be ne güzel iş:haltı ye,sonrada yok bir anlık öfkeyle,yok bir anlık bilmem neyle de de sıyır..
8
Cevapla
se
adaleti tecelli̇ etmeli̇, en ağir cezayi almali. toplum sözleşmesi̇ suçsuz masum i̇nsani korumak üzere yapilmiştir. eğer bunu mağdur lehi̇ne deği̇lde sanik lehi̇ne kullanirsaniz sorun çikar, bi̇r kadinin tüm hayati çalinmiştir, sanikta bunu hayati boyunca hapi̇ste yatarak çekmeli̇di̇r.
11
Cevapla
Nuf
kizimiza geçmiş olsun diyorum...yalnız anlamadigim su...bir teknisyenle bir hekim nasıl birliktelik yaşayabiliyor...teknisyendeki cüret..hekimdeki yerini hazmetmemis değersizlik duygusu...neler oluyor...
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir