Medimagazin logo

İHH gönüllü doktor arıyor

İHH İnsani Yardım Vakfı Libya’da tedavisi mümkün olmayan ağır yaralıların Türkiye’ye acil bir şekilde getirilmesi için bir gemi kiraladı.
İHH gönüllü doktor arıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yaralıları getirmek için gönüllü doktorlara ihtiyaç var. Anestezist, genel cerrah ve acil pratisyen hekimler, bu gemide gönüllü olarak görev alabilirler. Yaralıları Libya’dan tahliye etme çalışmasına katılmak isteyen doktorlar İHH’ya başvurabilirler.

Bingazi kentinde bulunan yaklaşık 50 yaralının tahliyesi için tüm resmi girişimler başlatıldı. Türkiye, Libya ve Mısır üçgeninde görüşmeler yapılıyor. Üç ülkedeki resmi kurumlar yaralıları tahliye çalışmasına destek veriyor.

Yaralıların durumu ağır olduğu için doktorlar nezaretinde tahliye edilmeleri gerekiyor. Bu noktada gönüllü doktorların desteğine ihtiyaç var.

İHH Başkan Vekili Yaşar Kutluay, “Libya’daki yaralılar günlerdir tedavi olmayı bekliyorlar. Ülkedeki mevcut hastanelerde ağır vakalara müdahale edilemiyor. İlaç ve tıbbi malzemelerde sıkıntı yaşanıyor. Bu insanların kurtarılması için biran önce tedavi edilmeleri gerekiyor. Bütün yaralıların ameliyat edilmeleri gerekiyor. Vücutlarının çeşitli yerlerinde kesik olan yaralıların ortopedik malzemelere ihtiyaçları var. Yaralıları tahliye etmek için gönüllü çalışacak doktorlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

i̇hh
gönüllü
doktor
arıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir