Medimagazin logo

Hosteslerin evine doktor mu gönderiliyor?

Türk Hava Yolları (THY) yönetimi, kabin memurlarının aldıkları raporların gerçek olup olmadığını tespit için evlerine doktor gönderdiği söylentilerine cevap verdi. Ziyaretlerin, Çalışma Bakanlığı mevzuatıyla Kasım'da İstanbul'da başlatılacak Aile Hekimliği uygulaması göz önüne alınarak, tıbbi danışmanlık hizmeti kapsamında yapıldığı vurgulandı.
Hosteslerin evine doktor mu gönderiliyor?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

THY açıklamasında, "İstirahat raporu verilen arkadaşlarımız hastalıkları ile ilgili kendilerine tıbbi danışmanlık hizmeti verilmek üzere evlerinde ziyaret edilmektedir. Sağlık Müdürlüğümüzde görev yapan 1 hekim ve 1 hemşireden oluşan sağlık ekibi, arkadaşlarımızın evlerine gittiklerinde öncelikle kendilerini tanıtmakta ve ID kartlarını da göstererek ziyarete geldiklerini belirtmekte ve eve girmek için izin istemektedirler. Sonrasında ise sağlık ekibimiz hastalıklarıyla ilgili bilgi alıp, tıbbi anlamda bizden istedikleri bir şey olup olmadığını sormakta ve geçmiş olsun dileklerimizi sunarak evden ayrılmaktadırlar." denildi.

 

Ziyaretler tamamen hasta- hekim ilişkisi çerçevesinde gizlilik ilkelerine riayet edilerek gerçekleştirildiğini hatırlatan THY, "Takdir edersiniz ki hekimler, hastasıyla ilgili bilgileri ifşa etmeyecek kadar kültürlü ve meslek ilkelerine bağlı kişilerdir. Ev ziyareti yapan arkadaşlarımızın bir çoğu uygulama karşısında şaşırmakla birlikte, memnuniyetlerini de belirtmişlerdir. Uygulamanın tek amacı THY ailesinin tüm fertlerinin sağlıklı olmalarına katkı sağlamak, onlara tıbbi danışmanlık hizmeti vermek ve sağlıkla ilgili problemlerine çare olmaktır." görüşünü belirtti.

türk hava yolları
sağlık
hostes
doktor
aile hekimi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir