Medimagazin logo

Hocaları bu öğrenciyi ayakta alkışladı

DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan 85 öğrenci içinde yer alan ve eğitim görürken yakalandığı lösemiyi iki kez yenmesiyle öne çıkan 27 yaşındaki Burak Altıkok, azminden dolayı arkadaşları ve hocaları tarafından alkış yağmuruna tutuldu.
Hocaları bu öğrenciyi ayakta alkışladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya’da ailesiyle yaşayan Burak Altınok, 2005 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Doktorluk eğitimine başlayan Altınok, dördüncü sınıftayken lösemi hastalığına yakalandı. Yaklaşık 70 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra büyük oranda yürüme güçlüğü çeken Altınok, tekerlekli sandalyeyle hayatını sürdürmeye başladı. Kemoterapi tedavisi gören ve pes etmeyen Altınok, iyileşti gözüyle bakılırken; hastalık bir süre sonra tekrarladı. Eğitimi yarıda bırakan, ancak doktorluk idealinden vazgeçmeyen Altınok, hastalığı ikinci kez yenerek eğitimini de tamamladı. Bu yıl Tıp Fakültesi’nden mezun olan 85 öğrenci arasında yer alan Burak Altınok, tekerlekli sandalyesiyle törene katıldı. Hipokrat yemini ederek mesleğe ilk adımını atan Altınok’u arkadaşları ve hocalara azminden dolayı alkış yağmuruna tuttu.

Hayalinde her zaman doktor olmak istediğini söyleyen Burak Altınok, "2005 yılında tıp fakültesine başladım. Ancak 2010 yılında da lösemi hastalığına yakalandım. Yoğun bakımda kaldığım sürede geçirdiğim rahatsızlık yüzünden belden aşağım tutmadı. Doktorluk eğitimine ara verip, tedavi oldum. Hastalığı yendim, ancak yeniden tekrarladı. İkinci kez tedavi olup, yendim. İdealim olan doktorluktan hiç vazgeçmedim. Şimdi mezun olmanın sevincini yaşıyorum. Cerrah olmak istiyordum ama bu halimle ümitli değilim. Fizik tedavi görüyorum, doktorlar tedaviyle yürüyebileceğimi söyledi" dedi.

hocaları
bu
öğrenciyi
ayakta
alkışladı
Yorum (3)
Dr olcay
sevgili burak şimdi hastalarının senden şifa bulma zamanı. Aramıza hoşgeldin.
0
Cevapla
dr ibrahim ehtiyar
genç meslektaşım seni kutluyorum,bu azimle tüm başarılar senin olacak ,çok iyi bir cerrah olacaksın
0
Cevapla
talat özkan
Dr bey ben 20 yıldır bu görevi yapıyorum. Dünyaya bir değil bin defa gelsem yine bu mesleği seçerdim. Özel bir mesleğe sahip özel bir insansınız. Sizi gözlerim dolarak ve gurur duyarak tebrik ediyorum. Annenizin ve babanızın size harcadığı emeğe ve zamana helal olsun.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir