Medimagazin logo

Hekimlikte 'hava parası' dönemi: Doktor başına 500 bin TL!

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Aile Sağlığı Merkezleri’nde (ASM) görev yapmak isteyen hekimler “hava parası ödemesiyle” karşı karşıya kalıyor.
Hekimlikte 'hava parası' dönemi: Doktor başına 500 bin TL!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tercih listelerinde bazı ASM’lerin yanında “sanal ASM” ibaresi yer alıyor. Sanal ASM  “o yerde bir ASM binasının olmadığını” işaret ediyor. Binası olan ASM’lerde görev yapan ASM’lerdeki hekimlerin ise “devir için kendisinden sonra gelecek hekimden 500 bin TL civarında hava parası” istiyor.

Cumhuriyet'ten Merve Kılıç'ın haberi....

Hekimler “hava parası” nedeniyle “zaman zaman davalık hale geliyor.” Ankara’daki ASM’lerden birinde görev yapan bir doktor, kendisinden ücret talep eden diğer doktora dava açtı.

Cumhuriyet’in ulaştığı İstanbul’da görev yapan bir diğer aile hekimi ise çalıştığı ASM’den emekli bir aile hekiminin, istenen devir teslim ücretini ödemediği için aşı dolabını kullanmasına izin vermediğini ve işini yapmasına engel olduğunu belirtti. Hekim, durumla ilgili tutanak tuttuğunu da belirtti. 

asm
hava parasi
Yorum (12)
nevzat kulukçu
hava parasi, biçak parasi kadi̇m anadolu medeni̇yeti̇nde bi̇r tür kültürel zengi̇nli̇k. :)
4
Cevapla
Mustafa rıza
hayatımda böyle saçma haber duymadım. yalan haber yapmayın çarpılırsınız
14
Cevapla
Adamın Biri
sayın bakanımızın şahsi e-postasına bu durumu yazmış mıdır? çok meraklandım doğrusu.....
2
Cevapla
buğra yener
ne kadar çirkin bir haber..özelli̇kle bu günlerde, yeterli̇li̇ği̇ tartişilir olsa da, cari̇ gi̇der ödenekleri̇ bu i̇şler i̇çi̇ndi̇r. asm lere yapilan kalici gi̇derler hesaplanip planlanip yapilmali ve bunun i̇çi̇n bu cari̇ ödenek kullanilmalidir. 500 bi̇n gi̇bi̇ rakamlar yayincili̇k provokasyonudur.
16
Cevapla
Dahiliyeci
500 bin var mı bilmiyorum ama 70-80 bin isteyenini gördüm, haber doğru yalan değil maalesef
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir