Medimagazin logo

'Hekimevi Kapatılamaz'

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Neslihan Önenli Mungan, Hekimevi ve Eğitim Merkezi’nin kapatılmasına tepki göstererek, “Burası sadece bir hizmet kurumu değil; aynı zamanda Adana'nın hekimlerine ve kamu çalışanlarına verdiği değerin bir göstergesi.” dedi.
Kaynak: haberler.com
'Hekimevi Kapatılamaz'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Adana Tabip Odası Başkanı Mungan, Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, Adana Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nihat Köse, Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Makine Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı ve TMMOB Adana İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi, Adana Hekimevi’nin kapatılmasına karşı çıktı. Kurumlar adına yapılan ortak açıklamada, “Adana Hekimevi, varlık nedeni olan hekimlere sorulmadan kapatılamaz, başka hiç bir amaç için kullanılamaz ve çalışanlarının görevlerine son verilemez.” denildi. 
 
Kurumlar adına açıklama yapan Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Neslihan Önenli Mungan, Hekimevi’nin bugüne kadar temiz, güvenli ve sıcak bir otelcilik hizmeti sunduğuna dikkat çekti. Mungan, “On üç yıllık sürede Sağlık Bakanlığı gibi önemli kamu bileşenlerinin yanı sıra özel kurum ve kuruluşlarının toplantı ve kutlamalarına da salonları ile ev sahipliği yapmıştır. Ancak ne yazık ki kurumun zarar ettiği tespiti ile sözleşmeli olarak çalışan 32 işçinin işine son verilerek kapatılmıştır.” dedi. 
 
Adana Hekimevi’nin işletme fiyat politikasının Sağlık Müdürlüğü’nce belirlendiğini hatırlatan Prof. Dr. Mungan şöyle devam etti: “Personel maliyeti bakımından hizmet kapasitesi dikkate alındığında çalışması gereken eleman sayıdan daha az sayıda kişi çalışıyor. Bu nedenle personel maliyetinin asgari düzeyde. İşletmeden hizmet satın alan ve mekanı kullanan hekimleri buraya yoğun ilgisi dikkate alındığında söz konusu kurumun ‘zarar ettiği’ gerekçesi ile kapatılmasının makul olmadığıdır. Üstelik zarar ettiği son 3-4 aylık süreye kadar anlaşılmadıysa bunun sorumlusu yine yönetim kademesi değil midir? Bedelini çalışanlara, hekim ve hekim ailelerine ödetmek doğru mudur? Bugün kamuda çalışan bir hekimin maaşıyla hekim ve ailesinin zorunlu seyahatlerinde benzer bir yerde konaklama olanağının bulunmadığını başta Sağlık Bakanımız olmak üzere herkes bilmektedir.”
 
Hekimevi’nin kapatılmasıyla işsiz kalan çalışanların aynı birime bağlı yerlerde istihdam edilmesini isteyen Mungan, “Hekimevi kapatıldıktan sonra mevcut bina ve arazinin hangi amaçla ve kimler tarafından kullanılacağı sorusunun cevabı hekimlere ve kamuoyuna dürüst bir şekilde söylenerek fikirleri sorulmalı, olurları alınmalı. Sağlık Bakanı, Vali, Prof. Dr. Necdet Ünüvar başta olmak üzere tüm Adana milletvekilleri ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri, Hekimevini aynı amaç doğrultusunda hizmet vermesi için göreve; işini kaybeden çalışanların ve biz hekimlerin içini rahatlatacak açıklamalara davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
'hekimevi
kapatılamaz'
Yorum (5)
bozeren
bula bula hekimevini mi buldunuz kapatacak?!
0
Cevapla
murat celikten
Adana hekimevinin kapatılmasında il sağlık müdürlüğünün ciddi kusuru vardır. 2 yıl önce genel sekreterliğe devredildi. Borç içinde devredildi. Devredilmeden önce o kadar kötü yònetilmişki soruşturma kötü yönetenlere açılsa don gömlek kalırlar. Genel sekreterlik daha iyi ve verimli yönetebilmek adına çok çaba harcasada karşışına vali yardımcıları ve nihayet bir bakan danışmanı hekimevinin zararını önleyecek tedbirlerin alınmasını engelledi. Şayet bu kadar tepkiye rağmen hekimevi acılmaz ise "hekimevi dosyası" adana'da ve bakanlıkta çok kelle alır. Elbet birilerinin vicdanı rahat etmez ve fişi çeker
0
Cevapla
Jane Doe
Adana Hekimevi'nin lokasyonu muhteşemdir. Yemyeşil, içinde anne ve bebek ördeklerin yüzdüğü ağaçlar arasından süzülüp akan Seyhan Nehri'nin tam kıyısındadır. Hizmeti de iyidir. Kahvaltıda pencerden manzarayı seyrederken kendinizi Orta Avrupa'da herhangi bir küçük, nezih şehirde gibi hissedersiniz. Yakınında hastaneler vardır. Merkezidir. Yan taraflarda restoranlar vardır. Velhasıl-ı kelam kar etmemesini falan bahane etmişlerdir ve yerine rezidans veya başka birşey yapaılacaktır kesin. Ben öyle düşünüyorum.Adam gibi işletilmesine müsaade edilseydi kar ederdi. Bütün bunların bahane olduğunu düşünüyorum. Dur bakalım yerini ne alacak?
0
Cevapla
LALE
Konya gibi yerde yokken Adana da neden ihtiyaç olsun ki.
0
Cevapla
Md
Iki kez konaklamaya çalıştım ancak bir kez yer yoktu bir kez de çok Pahalı gelmişti.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir