Medimagazin logo

Hastaneler engelli hizmeti yönünden denetlenecek

Engelli vatandaşların ve özel ihtiyaç grubunda yer alan kişilerin sağlık hizmeti taleplerinin, beklentilerinin tam ve sürekli karşılanması amacıyla tüm kamu ve özel hastanelerde denetim başlıyor.
Hastaneler engelli hizmeti yönünden denetlenecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı'nın geçtiğimiz sene yayımladığı genelge doğrultusunda hastanelerde bir dizi düzenlemeye gidildi. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, şehirdeki tüm özel ve kamu sağlık kuruluşlarının engelli hizmetleri yönünden denetime tabi tutulacağını açıkladı.
 

Sağlık hizmeti talep eden engelli kişilerin bu ihtiyaçlarının durumlarına uygun ortamlarda, hızlı, verimli ve mağdur edilmeden karşılanarak, sağlık bakım kalitesinin yükseltilebilmesine yönelik olarak yayımlanan "Özürlü Kişilere Yönelik Sağlık Hizmetlerinin Sunumuna İlişkin Genelge" kapsamında denetimler başlıyor. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, denetimlerin kamu ve özel 1, 2, 3. basamak hastaneler, toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi ve özel tıp merkezleri gibi bütün sağlık kuruluşlarını kapsayacağı belirtildi. Özürlülere yönelik sağlık hizmeti sunumunda bakanlık tarafından geçten yıl yayınlanan genelgenin hatırlatıldığı açıklamada, hastanelerde engelli vatandaşların kolaylıkla kullanabileceği asansörler, düz merdivenler başta olmak üzere çok sayıda düzenlemeye gidildiği belirtildi.

hastaneler
engelli
hizmeti
yönünden
denetlenecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir