Medimagazin logo

"Hasta sevk oranımız yüzde birin altına geriledi"

Bor Devlet Hastanesi, 2012 yılını kalite çıtası yüksek şekilde karşılayacak. Bor Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr Mustafa Kaçmaz, "2012 yılında yılında, Bor Devlet Hastanesi tam teşekküllü hastane statüsüne kavuşmuş olacak." dedi.
"Hasta sevk oranımız yüzde birin altına geriledi"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Kaçmaz, şunları söyledi: "Acil servisimizden başka hastanelere hasta sevk oranımız 2011 yılı içerisinde yüzde birin altına geriledi ki bu ilçe hastaneleri için çok önemli bir rakamdır. Evde sağlık hizmetleri kapsamında hizmet vermekte olduğumuz hasta sayısı yetmişi geçti. İki sağlık memuru, iki hemşire ile birlikte hizmetimiz devam etmektedir. Göğüs hastalıkları, genel cerrahi, göz hastalıkları, çocuk hastalıkları uzman hekimlerimizin de göreve başlamasıyla hastahanemiz tarihindeki en fazla uzman hekim sayısına ulaşmıştır. Son olarak da üroloji uzman hekimimizin de ataması yapılmış, pek yakında göreve başlayacaktır."

bor devlet hastanesi
acil seris
sevk oranı
Yorum (1)
murat tore
Sayın başhekim, bu sürede acie başvuran, aslında acil olmayan ve doğal olarak da sevki gerekmeyen hasta sayısında (katkı payı ödememek için) belirgin artış oldu. doğal olarak da acile başvuran ciddi ve gerçek acil hastalarınızın sayısı değişmeyip, gereksizlerin sayısı artıca sanki sevk oranınız azalmış gibi hesaplanmış. bunu sevk edilen hasta sayısı ile (oranı ile değil) karşılaştırırsanız daha bilimsel bir veri sunmuş olursunuz. Saygılarımla.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir