Medimagazin logo
Hakkari'ye ilk kadın sağlık müdürü atandı
HAKKARİ’de görevinden istifa eden Kalp Damar Cerrahı Uzmanı eski Sağlık Müdürü Op. Dr Osman Eren Karpuzoğlu’nun yerine, Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Onur Özlem Köse atandı. Uzman Dr. Köse, Hakkari’nin ilk kadın Sağlık Müdürü oldu.
Kaynak: HÜRRİYET -
Hakkari'ye ilk kadın sağlık müdürü atandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

2002 yılında sadece 3 uzman doktorun görev yaptığı Hakkari’de şu an 100’ün üzerinde uzman, 70 civarında da pratisyen doktor görev yaparken, tarihinde ilk kez bir kadın doktor da Hakkari Sağlık Müdürü oldu. 3 gün önce Hakkari Devlet Hastanesi konferans salonunda ‘Aile Hekimliği bilgilendirme’ toplantısı düzenleyen eski Sağlık Müdürü Dr. Osman Eren Karpuzoğlu’nun Sağlık Müdürlüğü görevinden istifa etmesinin ardından, Sağlık Bakanlığı'nın onayıyla Dr. Köse Hakkari Sağlık Müdürlüğü koltuğuna oturdu. 1 yıl önce mecburi hizmet yasası kapsamında Hakkari’ye atanan ve burada Halk Sağlığı Uzmanı görevini yapan Dr. Özlem Köse, Türkiye’deki 81 il arasında ikinci, Hakkari tarihinde ise ilk kadın Sağlık Müdürü olduğunu belirtti.

 

Hakkari’ye ve Hakkarililere hizmet için bu göreve layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu belirter Dr. Köse, “İlk bayan müdür olarak Hakkari’de öncelikli hedefim kadın ve bebek sağlılığı konusunda çalışmalar yapmak. Özellikle kadın doğumları uzak köylerimizde olanların ulaşımı sağlamak gerekiyor. Mesela kadın, anne sağlığı ve çocuk sağlığı hizmetlerinin tamamen her yere ulaşılabilir olması gerekiyor. Dışarıdan Hakkari adına konuşmak çok yanlış. Hakkari’yi yaşamak lazım. Biz burada hizmet etmekten çok mutluyuz ve memnunuz. Herkesi buraya bekliyoruz” dedi.

 

1997 yılında memleketi Diyarbakır’da bulunan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Köse, burada değişik sağlık ocaklarında 5 yıl pratisyen doktor olarak görev yaptıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Halk Sağlığında asistanlık görevinde bulundu. Uzman Dr. Onur Özlem Köse, geçen yıl Sağlık Bakanlığınca mecburi hizmet yasası kapsamında Hakkari’ye atandı.

onur özlem köse
hakkari il sağlık müdürü
kadın sağlık müdürü
özlem köse
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300