Medimagazin logo

Gönüllü doktorlar Çemişgezek'te 3 bin kişiyi sağlık taramasından geçirdi

Aksaray Sağlık Çalışanları Derneği (AKSADER ) üyesi bir grup gönüllü doktor, genel sağlık taraması için Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine geldi.
Gönüllü doktorlar Çemişgezek'te 3 bin kişiyi sağlık taramasından geçirdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yaklaşık 700 kilometrelik yol kat edilerek ulaştıkları Çemişgezek’te halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan doktorlar, Çemişgezek merkez, köyleri ve Erzincan’ın Kemaliye’nin ilçesinin yakın köylerinden yaklaşık 3 bin kişiyi 2 gün süren genel sağlık taramasından geçirdi.


    Çemişgezek Devlet Hastanesi’nde daha önce 2 yıl görev yapan Uzman Doktor İmran Tekgöz, Aksaray’a tayin olduktan sonra bölge insanına olan sevgisinin bir göstergesi olarak beraberinde göz, göğüs, kardiyoloji, dâhiliye, aile hekimi uzmanlarından oluşan bir ekiple hafta sonunda Çemişgezek’e gelerek sağlık taraması yaptı.


    AKSADER Dernek Başkanı Uzman Dr. İsmail Bayal, dernek olarak bu tür faaliyetlere önem verdiklerini belirterek, dernek bünyesinde sosyal, kültürel faaliyetlerin yanında bu tür sağlık taramaları da yaptıklarını söyledi.


    Geçen yıl dernek olarak Afrika ülkelerinden Togo'da yaptıkları sağlık taramasında bin 80 kişiyi kontrolden geçirdiklerini ve 80 ameliyat yaparak hastalara ücretsiz ilaç dağıttıklarını hatırlatan Bayal, ilerleyen zamanlarda daha kapsamlı ve teçhizatlı bir uygulama gerçekleştirmeyi ve hayran kaldıkları Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine tekrar gelmeyi ümit ettiklerini belirtti.


    Tarama nedeniyle Çemişgezek Kaymakamı Emre Çınar, Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, Devlet Hastanesi Başhekimi Mahmut Sami Tuzcu tarafından bir teşekkür programı düzenlendi. İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini de gezen gönüllü doktorlar, Çemişgezek insanının sıcaklığının kendilerini cezbettiğini dile getirdi. Memur Sen ve Sağlık Sen ilçe temsilciliği de gönüllü doktorlara organizasyon dolayısıyla çiçek verdi.

gönüllü
doktorlar
çemişgezek'te
3
bin
kişiyi
sağlık
taramasından
geçirdi
Yorum (5)
hasan karataş
Taramalar yasaklandı diye biliyorum.Bunlar nasıl yapabiliyor ?
0
Cevapla
gölgelice
Ne yani şimdi! Aksarayda hasta kalmadı mı? Çemişgezk'in aile hekimleri veya mecburcuları yok mu? Onlar muayene etmiyorlar da siz mi yetiştiniz? Bunların modası geçti bırakın artık bu işleri.
0
Cevapla
ekrem çelebi
boş işler bunlar:ne yani vaka gözden kaçsa atlansa kim sorumlu? bi grup siyasetçi çıkıp sağlık taraması yaptırdım diyecek sonunda.alet olmayalım bu işlere.
0
Cevapla
yorgun
daha 3 ay önce bakanlık kendisi taralamarı yasaklamamışmıydı? 8-10 hastanın gözündeki enfeksiyon nedeniyle. insanın tüylerini diken diken eden bir haber, sanki başka kimse bu insanları düşünmüyor, bölge insanını sevmiyor, bir tek bu dernekçiler seviyor, merhametleri bardaklardan taşıp yerlere dökülüyor!!! toplayalım, boşa gitmesin, belki biraz da bizim gibilerin taş kalplerine deva olur! lütfen böyle saçma sapan gıcık haberleri yayınlamayınız.
0
Cevapla
İhsan Bulut
Doktor bey zorunlu hizmetini yaptığı bir ilçeye ilçenin gereksinimleri saptayıp hem bir gezi (doğu batı kaynaşması) hem sağlık taraması planlamış Anormal olan ne ? Yaşama kin nefret başkalarını anlama gibi duygulardan yoksun bakanlar en çok kendilerine zarar veriyor.Yani Doctor heal thyself (Bu yorum globalleşen dünyanın aydınlığını algılayan zihinler içindir.)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir