Medimagazin logo

Eski rektör Saygılı vefat etti

Eski Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Refet Saygılı, yaşamını kaybetti.
Eski rektör Saygılı vefat etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR-Alınan bilgiye göre, Refet ve Armağan Saygılı çifti, akşam saatlerinde odalarına çekilip uykuya daldı. Gece uyanan ve eşinin yanında olmadığını fark eden Armağan Saygılı, kocasını mutfakta hareketsiz halde buldu.

Eve gelen sağlık ekipleri 84 yaşındaki Saygılı'nın hayatını kaybettiğini belirledi.

Saygılı'nın sağlık sorunları olduğu belirtildi.

- Refet Saygılı

İzmir'de dünyaya gelen Refet Saygılı, İzmir Atatürk Lisesi'ni tamamladıktan sonra girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1955'te mezun oldu. 1959'da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Kürsüsünde göreve başlayan Saygılı, 1972'de doçent, 1975'te ise profesörlüğe yükseldi.

Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanlığı, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Dekanlığı gibi görevlerde bulunan Saygılı, 1982-2000 arasında 2 dönem Ege Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı.

Ulusal Nöropsikiyatri Derneği üyeliği, Biyolojik Psikiyatri Derneği üyeliği, Türk Kanser Araştırma Vakfı kurucu üyeliği, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Derneği İzmir Şubesi üyeliği bulunan Prof. Dr. Saygılı'nın 5 kitap, 47 bilimsel makale, 23 bilimsel tebliği bulunuyor.

refet saygılı
Yorum (2)
zafer şengirgin
Allah rahmet eylesin.Hocamızdı..
2
Cevapla
Frankie Bellevan
Allah rahmet eylesin.. Hocamızın mekanı cennet olsun.. Değerli eşi hanımefendinin ve Ege Üniversitesi camiasının başı sağolsun...
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir