Medimagazin logo

Erzurum'da intern doktora bıçaklı saldırı! Güvenlik görevlisi yaralandı

Erzurum'da doktorlara saldıran hasta yakınını uzaklaştırmaya çalışan güvenlik görevlisi, bıçakla elinden yaralandı.
Kaynak: AA
Erzurum'da intern doktora bıçaklı saldırı! Güvenlik görevlisi yaralandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde görevli, üniversitenin tıp fakültesi son sınıf öğrencisi intern doktor Muhammed Enes Aktepe, tedavi için annesini servise getiren A.T.'ye, annesine solunum için nazal oksijen kanülü takılması gerektiğini söyledi.

Aktepe, A.T'ye annesini muayene için hazırlamasını söylediğinde aralarında sözlü tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine servisteki diğer doktorlar ve güvenlik görevlileri araya girdi.

Doktorlara da saldırı girişiminde bulunan A.T. güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle hastaneden uzaklaştırılmaya çalışıldı.

Bu esnada güvenlik görevlisi Muhammed Kaya, elinden bıçakla yaralandı. Hastane polisinin yardımıyla etkisiz hale getirilen A.T. gözaltına alınarak karakola götürüldü. Tartışma anı ve A.T'nin servisten çıkarılma anı ise güvenlik kamerasınca kaydedildi.

"Arkadaşlarımız sabahtan beri çok demoralize"

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Gökcan Çakır, sağlık çalışanlarının saldırıya uğramasından üzüntü duyduğunu söyledi.

Çakır, sağlıkçıların zor koşullarda hizmet verdiğini belirterek "Sağlıkçı arkadaşlarımız, hasta yakınının saldırısına uğradılar. Sağlıkçılar ve bu şehrin insanı adına çok üzgünüz çünkü burası tüm tatillerde hizmet veren, şehrimizin önemli sağlık birimlerinden birisi. Burada böyle üzücü olayın yaşanması tüm sağlık hizmetlerini derinden etkiler. Arkadaşlarımız sabahtan beri çok demoralize şekilde yine de tüm hastalara ellerinden geldikçe hizmet ediyor." dedi.

Olayın hasta yakını tarafından gerçekleştirildiğini anlatan Çakır, "İntern arkadaşımıza önce küfürle başlayan daha sonra artan ekibimize sözlü saldırıyla devam eden süreçte maalesef hasta yakını bıçak çekti. İntern arkadaşımızı korumaya çalışan güvenlik görevlimiz yaralanmıştır. Önemli hizmet aldıkları insanlara bu şekilde saldıran tüm insanları kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Dün mezuniyetim vardı, bugün internliğimin son günü"

Saldırıya uğrayan intern doktor Aktepe de hasta yakınının tepkisiyle karşılaştığını dile getirerek şöyle devam etti:

"Dün mezuniyetim vardı, bugün resmi olarak internliğimin son günü. Acil serviste son günümün hevesiyle dostça yaklaştığım bir hasta yakınının tepkisiyle karşılaştım. Bu genel olarak tüm ülkenin, milletimizin ve sağlıkçıların kanayan yarası. Hepimiz için gerçekten zor, keşke olmasa biz de mesleğimizi daha sağlıklı koşullarda daha iyi şekilde yapabilsek. Böyle sorunlar oldukça bizim psikolojik olarak mesleğe olan bağımızı yaralıyor. Çalışma şevkimizi kırıyor, üzülüyoruz."

erzurum
doktor
saldiri
Yorum (7)
vallahi de bıktık billahi de bıktık
dağıtıp kaçmak var mı? önce bir toplayalım etrafı değil mi? bozan düzeltebilir mi? sevgi ve selamlar sayın bakanımıza
11
Cevapla
Akıllı Tavşan Momo
(ironiyi anlayan anladı)uzakdoğu' dan kına ithalatında patlama!dadaşlar memleketinde kına kıtlığı mevcut olup qaraborsaya düşmüş.yakında qına kıtlığı oluşmamasını temenni ederken, herkese tavsiyem en az yeddi ayetel-kürsi okuyup hastane kapsama alanlarına gelmeleridir.....
3
Cevapla
bitmedi
bitmedi, bitirilemedi, yoksa bitirilmedi mi ? yeni bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılmalı, caydırıcı, yaptırımı olan, maganda, sosyopatsavar şeklinde. çok üzüldük, morali bozulmuş, stresliymiş,ama hastaymış , aslanım canım cicim şeklinde değil ama. yetti artık, harcadınız sağlıkçıları...
11
Cevapla
Beyaz Önlük Şart
acillerde veya hastanenin herhangi bir köşesinde hastayla konuşacaksanız mutlaka beyaz önlük giyin. anladığım kadarıyla toplum beyaz önlük giymeyen ve sadece scrubs(tıbbi forma) ile giyinen kişilere doktor gözüyle bakmıyor. dış görünüş ilk izlenimde çok önemli, geçmiş olsun..
7
Cevapla
jungle
aramıza hoş geldin genç meslektaşım . bu ülkede bu işi icra ederken- zor ama- kazasız belasız ve hayatta kalman dileklerimle..
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir